Yaz yaklaırken kıın aldıınız kilolardan kurtulmak istiyorsanız bu diyetlerden uzak durun!

Yaz yaklaırken kıın aldıınız kilolardan hızla kurtulmanın yollarını aramaya mı baladınız İnternette aradıınızda hızlı zayıflattıı söylenen binlerce diyet önerisi bulabilirsiniz ancak ne kadar ie yararlar İte ie yaramayan 5 mucize diyet!

Greyfurt diyeti

ou zaman ‘greyfurt diyeti’nin sihirli bir ya yakıcı olduu söylenir. C vitamini ve lif bakımından zengin olan greyfurt ile güne balamak harika olabilir ancak greyfurtun ya yakıcı olduuna dair kesin bir kanıt bulunmuyor.

Meyve suyu diyetleri

Sıvı tüketiminin aırlıklı olduu meyve suyu diyetleri metabolizmanızı hızlandırabilir. Bu diyet besleyici içerii az olduu için, zayıflamanızı salar ancak zamanla metabolizmanızın daha yava çalımasına neden olabilir. Sıvı içecekleri bıraktıınızda verdiiniz kiloları sihirli bir ekilde geri alabilirsiniz.

Elma sirkesi diyeti

Elma sirkesini salatalarda severiz ancak yemeklerden önce 3 yemek kaıı içilmesi öneriliyor. Ancak bu mide asidinin yükselmesine neden olarak midenize zarar verebilir. Ayrıca, yemekten önce aırı derecede mide bulantısına da neden olabilir. Bunların dıında zayıflattıını belirten bir kanıt bulunmuyor.

Lahana çorbası

Bu diyetle sadece lahana çorbası yiyerek ayda 4,5 kilo zayıflayabileceiniz öngörülüyor. Bu oran zayıflamak isteyenler için büyük bir oran. Ancak verdiiniz kiloları katı yiyecekler içeren normal beslenmenize döndüünüzde yeniden alabilirsiniz. Bu diyet zayıflık, tkonsantrasyon eksiklii, badönmesi gibi sıkıntılara neden olabilir. Dier bir deyile youn yaamınızı sürdürmek için bir kase lahana çorbasından daha fazla yiyecee ihtiyacınız var.

Akçaaaç pekmezi

Kek ve waffle hazırlarken akçaaaç pekmezinin ne kadar mucize bir besin olduunu düünebiliriz. Sizi zayıflatacaını düündüünüz bir besin deildir. Akçaaaç pekmezi ile hazırlayacaınız limonata gibi içeceklerin yalarınızı eritecei belirtiliyor. Sadece bu ekilde beslenmek protein yetersizliine, kas erimesine, kalori yakma kapasitenizin yavalamasına neden olabilir. Akaaç pekmezi diyetinde gördüünüz gibi mucize olarak nitelendirebileceimiz bir durum bulunmuyor.

Eer zayıflamak istiyorsanız, kısa sürede ve kolayca olmasını salayacak bir yol bulunmuyor. Salıklı, dengeli beslenme ve düzenli egzersiz kilolarınızdan kurtulmanızın tek yolu!
Kaynak:habervitrini.com