zaferpeker

Zafer Peker / Sanatçı

1967 İstanbul
1967 yılında İstanbul’da doan Zafer Peker’in gençlii diskolarda geçmiti. Aabeyi Hakan Peker’in yolundan ilerleyen sanatçı aabeyinin yardımları ve destei ile profesyonel müzik hayatına atıldı. Birçok deneyimli müzisyen ile çalıma fırsatı yakalıdı.
Hakan Peker’in “Peker Müzik” irketini kurması ile birçok yeni yetenek ile ona da ans tanındı. Böylece ilk albümü “Sensiz Olmaz”ı 1993 yılında çıkarttı. Albümde yer alan “Diyemedim” parçasıyla kısa sürede çıkı yapan sanatçı, müzik dünyasında kendine yer edindi. Zafer Peker, müzik dünyasına hızlı giriinin hemen ardından 1994 yılında “Kafayı Taktım Sana” adlı albümünün hazırlıkları tamamlandı ve müzik marketlerde yerini aldı. Ardından 1996 yılında “Dayanmıyor Yüreim” adlı albümü de Peker Müzik imzasıyla piyasaya sürüldü.

“Hor Görme Garibi” ve ” Anlamazsın” gibi parçalarının yer aldıı “Akımız Var Gibi” adlı albümü 1999 yılında piyasaya çıktı. Bir süre albüm çalımalarına younlaan Zafer Paker, bu albümünün hemen ardından 2001 yılında “Zafer Peker 2001″ adlı solo albümünü piyasaya çıkarttı. Müzie 4 yıl ara verdii dönemde bar programlarına devam etti. Bu aradan sonra 2005 yılında “Zafer Peker 2005″ isimli albümü piyasada verini aldı. Zafer Peker’in bir sonraki albümünün 2008 yılında piyasaya çıkacaı tahmin edilmekte

arkıları

Anlamazsın

Diyemedim

Giderim

Gül Kokulu Yarimdin

Gül Kokulu Yarimdin

Hasret

Hep Alaturka

Sensiz Olmaz

Sensiz Sabah Olmuyor

Yalan Ak