harika kadin
Yüz okuma sanatı:
Yıllar boyunca beden yapısı ile psikoloji arasında ilgi kurmaya çalıan inli bilginler, yüz okuma sanatı olan fizyonomiyi gelitirerek yüz hatlarına göre karakter tiplerini sınıflandırdılar. Bu yönteme göre özellikle alın, burun, çene, ka, göz ve dudaklar esas alınarak kiilik özellikleri hakkında tahminler yapılıyor. İte yüz hatlarının simgeledii kiilik özellikleri

alın

ALIN
Kiilerin düüncelerini gelitirme yöntemi hakkında bilgi veriyor. Geni alın, güçlü bir hayal gücü ve entelektüel kiilik yapısını simgeliyor.

sarıın kadın

Dar alın ise kiinin dikkatli, zamanlamaya önem veren, matematiksel yetenekleri kuvvetli biri olduunu anlatıyor. Bombeli bir alna sahip kiiler ise inisiyatif sahibi, uyumlu ve paylaımcı olarak kabul ediliyor.

gozler

GZLER:
Hayata bakı açısını ve stres karısındaki davranı eklini anlatıyor. ukur gözlü kiiler ciddi ve gizemli olurken, Gözleri yakın olanlar titiz, kararlı ve detaycı kiilik yapısına sahip oluyorlar.

gozlerrr

Büyük gözler, açık sözlülüü, kibarlıı ve sözüne güvenilirlii, Küçük gözler ise dikkatini kolay toparlamayı ve kapalılıı simgeliyor.

gozlerrim

Düük gözlü kiiler hayata iyimser bakmayı sevmezken, Patlak göz ekline sahip olanlar hayata karı hevesli ve alıngan oluyorlar.

kadinnn

BURUN:
İ hayatındaki tercihleri ve para konusuna bakıı simgeliyor.

guzel kadınnn

Geni burun, i hayatında kendine güvenen ve sosyal yapıyı Dar burun, kontrolcülüü ve garanticilii, Büyük burun, idealistlii ve lider olma isteini Düük burun, insanlarla iyi iletiim kurabilme yeteneini, Yuvarlak ve i burun ise para konusunda baarıyı ve tasarruf dükünlüünü gösteriyor.

seksi kadın

DUDAKLAR:
Düünceleri ifadeyi ve cinsellie bakı açısını simgeliyor.

siradisi kadin

Geni ve düük dudaklar kiinin cömert olduunu ve cinsel yaamını geni hayal gücüyle renklendirebildiini, İnce dudaklar, az ve öz konumayı, hırsı ve muhafazakarlıı simgeliyor. Aırı büyük alt dudak ise kiinin tembel ve zevke dükün olduunu anlatıyor.

bebek kadın

ENE:
Kendini savunma yöntemini ve saldırganlık düzeyini belirliyor. Geni çene otoriterlii, acımasızlıı ve enerjiyi, Sivri çene, çabuk sinirlenen yapıyı gösteriyor.