yusuf harputlu

Yusuf Harputlu / Sanatçı

01 Ocak 1981 Elazı
Yusuf harputlu aslen Diyarbakirlidir. 6 karde (3 erkek, 3 kız). Erkeklerin en küçüü olan Yusuf Ilkokulu Adana Karacaolan İlkokulunda okudu. mer Refika Halıcılar Ortaokulunu orta 3den cogu dogulu gibi maddi sorunlar sebebi ile terk etti. Orta okul ve liseyi dıarıdan bitirmeyi düünüyor. Müzie 11-12 yalarında abisinin çıktıı gazinoda sahneye çıkıp kendisini yetitirip kaset yapma düüncesi vardı. Ve orada 3-4 sene sahneye çıkıp yetitirdikten sonra demo kaset hazırladı.

Yusuf Harputluyu çalımalarında o güne yalnız bırakmayan aabeyi demo kaseti alıp İstanbula geldi ve ilk olarak Mustafa Topaloluna dinletti. Mustafa Topalolu genç sanatçı adayındaki farklılıı görüp onu İstanbula çaırdı. Aabeyine Sen Adanaya dönebilirsin artık o bizim evladımız gibidir, sizin hiç üpheniz olmasın diyerek Yusuf Harputluyu alıp evine götürdü. Kaset çalımaları balamıtı. Ve 2-3 ay geçmeden Hilmi Topalolunun olunun sünnet düününde sahneye çıktı. Sahnede ilk olarak Havar adlı türküyü okudu. Hilmi Topalolu kaseti kendinin yapacaını söyledi. Yusuf Harputlu ertesi gün Prestij Müziin sanatçısıydı. Ahucan adlı kaset Yusuf Harputun ilk albümü Genç sanatçı adayının ilk klip parçası ise Ormancı.

Daha sonradan Prestij Müzik etiketiyle Hasretindeyim Seyhan Müzik etiketiyle Hedef ve Vega Müzik etiketiyle Sürünesin albümlerini dinleyicisinin begenisine sundu.

arkıları

Acımadın Mı

Aman Kız

Dilan

Le Le

Sen Yoksun Ya

Yaralı