Edirne’de 18 yaındaki genç 20 cm uzunluundaki çatalı yuttu. Balık yedikten sonra midesi bulanan genç zehirlendiini düünerek önce parmaklarıyla kendisini istifra ettirmek istedi baarılı olamayınca çatalı denedi. atalla kendisini istifra ettirmek isteyen genç bir anda çatalı yuttu. 15 saat boyunca midesinde 20 cm lik çatalla dolaan gencin midesindeki çatal cerrahi operasyonla alındı. Gencin çekilen röntgen filmlerinde de yuttuu çatal net bir ekilde görülebiliyor.

Midesi bulanan ve kusmak için azına çatal sokan 17 yaındaki Emre Akmadık, ihmalinin bedelini mide ameliyatı ile ödedi. nceki gün akam saatlerinde yemekte balık ve peynir yedikten sonra midesi bulanan ve kusmak için ura veren Emre Almadık, kusmayı baaramayınca azına çatal soktu. Bir anlık ve yutkunma ile çatalı boazına kaçıran Akmadık, ikinci yutkunma ile çatalının midesine indiini hissetti. Hemen hastaneye kaldırılan ve filmleri çekilen Akmadık, midesinde yan yatmı ekilde 20 cm uzunluunda çatal görüldü.

Baarılı bir ameliyat ile 20 cm. uzunluundaki çatalı mideden çıkaran Trakya niversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Bakanı Prof.Dr. İrfan okun, “Hasta geldii zaman kendisini kusturmaya çalıırken çatal yuttuunu söyledi. nce eliyle kendisini kusturmaya çalıtıını, baarılı olamayınca çatalla kendisini kusturmaya çalımı. Akam yemeinde balık ve peynir yedikten sonra mide bulantısı hissetmi zehirlendiini düünerek bu yola bavurmu. atal sap kısmı ile kusmak için kullanıldıı için öürme esnasında kolaylıkla midesine inmi.

Eer aız kısmını kullansaydı yemek borusunda hasar olabilirdi. Biz bu çatalı mideden çıkarmak için ameliyat yaptık. Göbek üstünden küçük bir kesi yaparak çatalı çıkardık ve mideyi kapattık. Hastayı 48 saat gözetim altında tuttuktan sonra taburcu ettik. Eer çatalı girdii gibi tekrar yemek borusundan çıkarmaya çalısaydık, çok ciddi yemek borusu yırtılmaları olabilirdi. Bu nedenle 15-20 gün aızdan gıda alamayacaktı. Ameliyattan sonra hastamızın babası çatalı geri istedi, ne yapacaını sorduumuzda espiri ile takım bozulmasın diye çatalı geri istedi” dedi.

20 santimetrelik çatalı yutan Emre Akmadık ise “Geçen gün arkadalarla yemee gittik,yemekte balık ve peynir yedik. Bir iki saat sonra mide bulantısı baladı. Zehirlendiimi düünerek önce parmaımla kusmak istedim baarılı olamayınca çatal kullandım. Hastaneye gidip midemi yıkatmaktansa çatalla kusmayı denerken gırtlaıma gelince yutkunduumda çatal gırtlaıma kaçtı. atal aızda da ıslanınca kaydı gitti. O an heyecan yapmadım, çatal ıslanıp kayganlaınca bir anda yuttum. atal midemde yaklaık 15 saat kadar durdu. Daha sonra Trakya niversitesi Tıp Fakültesi hastanesine giderek ameliyatla çatalı aldırdık” eklinde konutu.

İHA