KOCA AVLAYAN STYEN
Japon iç giyim firması Triumph, koca avlayan sutyen gelitirdi. lkede orta yalarına geldii halde bekar pek çok kadın olduunu düünen firma evlilik zamanının geldiini hatırlatan bir sutyen hazırladı. Sutyenin üzerine yerletirilen yüzük belirli bir nianlılık evresinden sonra evlenme vaktinin geldiini göstermek için renk deitiriyor. Sutyenin üstündeki sayaçsa ilikinin balamasından itibaren geri sayıma balıyor. Kiiye göre deien bu zaman sonunda çift artık evlenme zamanının geldiini hatırlıyor. Firma yetkilileri, Japonyada evlenme yaı çok ilerledi. Pek çok kadın yalnız yaıyor. Onlara yardımımız olsun istedik diyor.

GOLF SAHASINA DNEN STYEN
Büstiyer eklindeki sutyen, açılarak golf sahasına dönütüünde, göüslerin yerletii kısım sahadaki delik görevini görüyor. Marka yöneticileri, bu yolla kadınların golf sahalarını yanlarında taıyarak, gittikleri her yerde bu sporu yapabileceklerini belirtiyor. Sütyen yakında satıa sunulacak.

SU-JET
Su ile çalıan uçan jet. imdilik hortumun balı olduu havuzun üzerinde uçabiliyor…

EN HİJYENİK TUVALET
zerindeki sensörler sayesinde klozet kapaı artık otomatik olarak açılıp kapanacak…

Bu da kediler için icat edileni…

KOPAN PARMAININ YERİNE USB TAKTI
Finlandiya’da motorsiklet kazası geçiren bir bilgisayar programcısı, kopan parmaı yerine ucunda USB bulunan bir protez taktı. Geçtiimiz yaz motoruyla Helsinki yakınlarında kaza yapan Jerry Jalava, hemen hastaneye gitse de doktorlar kopan parmaını yerine dikemeyeceklerini söyledi. Jalava, arkadalarının kazanın ardından yaptıkları akalardan esinlenerek hazırlattıı protez sayesinde ‘dünyanın 2 gigabayt’lık tek parmaı’na sahip olduunu belirtiyor.

SEVDİKLERİNİZ GZNZN NNDE
lülerin küllerinin saklandıı geleneksel vazolara yeni bir boyut kazandıran bir irket, ölen kiinin kafasının eklinde bir kap yapıyor. len kiinin birkaç fotorafından ve üç boyutlu görsel bilgisayar teknolojisinden yararlanılarak yapılan, kül vazosu ölen yakınlarını unutmak istemeyenler için ‘harika bir fırsat olarak’ sunuluyor.

DOKTOR KORKUSUNA ZM
Parlak renkli plastik kulaklıı olan bu alet, medikal ya da dile ilgili ilemler öncesinde korkan çocukları rahatlatmak için tasarlandı. anestezi gerektiren tıbbi bir operasyon geçirmesi gereken minikler, bilgisayar oyunu oynadıkları sırada oyun konsolundan gelen astezik gaz sayesinde sakinletirilebilecek ya da uyutulabilecekler. ocuklar oyuna odaklanmıken, uyutucu gaz norkel benzeri bir tüpten salınıyor.

BU GZLE GZ KIRPIN
Gözünüzü uzun süre kırpmadıınızda, bu ekran görüntüyü bulanıklatırarak sizi göz kırpmaya zorluyor. Gözünüzü kırptıınızda görüntü tekrar netleiyor.

Köpeklerin seslerinden ne demek istediklerini ve o anki ruhsal durumlarını sensörler vasıtasıyla tespit edebilen cihaz olası sonuçları köpein sahibine aktarıyor

Dünyanın ilk süs balıı oteli Amsterdam’da açıldı.

Sadece bir uyku tulumu…

Sutyen kurutucu…

Motorlu kaykay…

Motosiklet parçalarından yapılmı bir koltuk

Havuzda arkadalarınızla konuabilmenizi salayan telefon…

Macaristan’da üretilen effaf beton…

Milenyum yataı..

Pantolana takılan gözler…

Japonların tasarladıı cesur bir kot…

Televizyon keyfi için…

İngiliz maazalar zinciri Selfridges için mayo firması Pistol Panties, 5 bin adet Savarovski kristaliyle süslü özel bir mayokini tasarladı.

Florida’da bir kuaför kendi gelitirdii pençe eklindeki bir saç kesme aletiyle dikkat çekiyor. LoSauro, saç kesiminde bir devrim yaratacaını düündüü bir dizi jiletten oluan pençeler üretmi. LoSauro’ya göre bu pençeler saç kesim hızını ikiye çıkarıyor. “Bu fikir 1990′larda aklıma geldi” diyen LoSauro icadını tamamlamak için iki yıl ve 150 bin sterlin harcamı.

Koreli tasarımcıların gelitirdii alıveri arabası ve bisiklet…

effaf tost makinesi

Gereksiz ’101 Japon İcadı’ kitabının yazarı Kenji Kawakami icatlarıyla oldukça aırtıyor. Kawakami bu icadıyla göz damlasının hedefe ulamasını salıyor.

Souk algınlıında mendil aramanıza gerek yok. Baınıza taktıınız rulo sayesinde bu sorunu hızlıca çözebilirsiniz.
Sa taraftaki icat ise sabah saati kapatıp tekrar uyuyanlara kesin çözüm veriyor. Saatin üzerinde bulunan ineler yataktan fırlamanızı neden olabilir.

Michael Pettipas, sahibi olduu 7 kiilik hız limuzini ile hizmet veriyor.

Malta yapımı hem karada hem suda gidebilen otobüs…

Hindistan’da Sudhakar Yadav isimli bir adam bilardo masasını otomobile çevirdi. Haydarabad’da yaayan Yadav’ın dizayn ettii araç 150 cc’lik motora sahip. Saatte 45 kilometre hız yapabiliyor.