Yeil çay ve faydaları hakkında eer hala üphe duyan ve içmeye henüz balamamı olanlar varsa, bir kere daha yeil çayın faydalarını hatırlatmak fayda var.

Günde bir fincan içtiiniz yeil çayın sadece vücudun hastalıklara karı savama konusunda baııklık sisteminize yardım ettiini düünüyorsanız, sizin için daha da güzel haberlerimiz var!

1. Kanser Riskini Düürür: Bir antioksidan çeidi olan polifenoller yeil çay içinde bolca bulunur. Bu antioksidan çeidi, kanser hücrelerinin vücudunuzda barınmasını zorlatırır, kan damarlarındaki akıkanlıı güçlendirir. Yapılan birçok çalıma ııında unu biliyoruz ki, yeil çay içmek, meme, kolon, mide, ve prostat kanserleri riskini azaltmaktadır.

2. Cildi Pürüzlerden Kurtarır: Bir sıyrık, ısırık veya ufak bir cilt yaranız varsa, size çok ilginç bir yöntem söyleyebiliriz. Yeil çay yapraklarını, demleme sonrası atmayın. Islanmı yeil çay yapraklarına pamuk ile bastırın, daha sonra bunu cildinize sürün. ay, doal bir antiseptik görevi görür ve ciltte bölgesel kaınmayı önlemede yardımcı olur. yesil-cay-icmenin-6-mucize-faydasi Güne yanıkları veya akamdan kalma gözaltı morlukları için de aynı yöntemi deneyebilirsiniz. Yeil çay aynı zamanda güneten kaynaklanan cilt kanserini önlemede yardımcı maddeler içerir. Günee çıkmadan önce pamukla ıslatılmı yeil çay özütlerinden cildinize sürebilirsiniz.

Yeil ay: Güçlü Doal Antioksidan Koruyucu

Solgar Green Tea Leaf Extract (Yeil ay: Güçlü Doal Antioksidan Koruyucu) Detay Bilgisi Güçlü antioksidan maddeleri içeren Yeil ay ekstresidir. Vücutta oluan serbest radikalleri temizler. eitli kanser türlerine karı koruma salar. Kalp hastalıklarına karı koruma salar. aız ve di salıına destektir. Hamilelikte kullanım günde 1 kapsül ile sınırlandırılmalıdır.

3. Kan Basıncınızı Düzenler: salıklı bir kan basıncı oranına sahip olmanın önemini biliyorsunuz. Günde sadece yarım fincan yeil çay içenlerin, içmeyenlere oranla %50 daha az hipertansiyon riskleri bulunuyor.Polifenollere geri dönüyoruz, yeil çay içerisinde bulunan bu antioksidanlar, yüksek kan basıncını önler ve kan damarlarının büzüüp daralmasını engellerler.

4. Hafızanızı canlı tutar: Yeil çayın hafızayı diri tuttuunu biliyor muydunuz Yetikinler üzerinde yapılan bir aratırmada, günde en az 2 fincan yeil çay içenlerin, içmeyenlere oranla daha az zihinsel gerileme ve idrak kabiliyeti sorunları yaadıı gözlemlenmitir. Bunun nedeni, yeil çayın içinde bulunan antioksidanların, vücudumuzdaki serbest radikaller ile savaması ve böylece beynimizdeki sinirlere ekstra bir koruma salamasıdır. Hem lezzetli, hem de sizi Alzheimer ve Parkinson hastalıklarından koruyan bu sihirli içecei reddetmeyin.

5. Genç Kalın: Daha genç ve daha salıklı arterlere sahip olmak, sizin de daha salıklı ve genç bir vücuda sahip olmanız demektir. Kan damarlarında oluacak sorunlar, kalp krizi ve felç riskinizi artıracak serbest radikallerin çoalması ile enerjiniz tükenir ve Gerçek Yaınız yukarıya fırlar.

Ne kadar yeil çay gerekiyor

Günlük 1-2 fincan içeceiniz yeil çay sayesinde bozulan arterlerden, tıkanmaktan dolayı oluan kolesterole kadar tüm sorunların olumasını engelleyebilir.

6. Kilo Verdirir: Evet aırmayın. Son önerimiz belki de bu aralar en çok kafanıza takılan salık sorunlarından biri! Yeil çay içeriindeki maddeler sayesinde kan akıınız hızlanır, kalori yakma ilemleri vücudunuzda daha çok yer bulur, ve her bir yudum bu ilemleri hızlandırır. Bu sihirli içecei hayatınıza sokun, farkı göreceksiniz!