ehliyet

Sakarya’nın Akyazı İlçesi’ne balı Küçücek Mahallesi’nde maddi hasarlı trafik kazasına karıan sürücü Süleyman Akdemir’in, 1969 yılında aldıı eski tip yapraklı ehliyetini göstermesi aırttı.

Akdemir, son vize tarihi 1974 yılı olan ehliyetinin bugüne kadar trafikte hiç sorulmadıını, bu nedenle de deitirme gerei duymadıını söyledi. Akyazı’ya balı Küçücek Mahallesi’nde meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında olay yerine gelen Jandarma trafik ekipleri kazaya karıan her iki sürücünün de evraklarını istedi. Sürücülerden 63 yaındaki Süleyman Akdemir’in verdii ehliyeti gören jandarma ekipleri, yapraklı belgenin ne olduunu önce anlamadı. Daha sonra bunun 1969 yılında verilmi ve en son vize tarihi 1974 yılı olan yapraklı eski bir ehliyet olduunu anlayan askerler büyük akınlık yaadı.

ehliyet2

DAHA NCE KİMSE SORMAMI

Jandarmanın, “Bu ehliyet miadını geçirmi. Neden yenisi ile deitirmedin” sorusuna Süleyman Akdemir, “Yıllardır bana hiç ehliyet soran olmadı. Bu nedenle de deitirme gerei duymadım” yanıtını verdi.Jandarma ekipleri Süleyman Akdemir’e gerekli ilemleri yapıp Jandarma Karakolu’na davet etti. Süleyman Akdemir’in ehliyetini yenilemek için Akyazı Trafik Bürosu’na müracaat ettii fakat eski ehliyetin kaydının arivde bulunamadıı, eski arivlerin il merkezinde toplandıı bildirildi. Bu nedenle de bavurunun İl Emniyet Müdürlüü Trafik Bürosu’na gönderildii belirtildi.

ehliyet3

ehliyet