Cildinizin erken kırımasına ve nemini kaybetmesine neden olan asitli besinlerden uzak durun…

eker: Cilt elastikiyetini azalttıı gibi proteinlerin de yok olmasına neden olan ekerden mümkün olduunca uzak durun.

Kahve: Kafein; laksatif etkisi nedeniyle sindirime iyi gelse de, dier yandan aırı asit üreterek mideye zarar veriyor. Mide rahatsızlıkları ise tenin matlıını ve ııltısını kaybetmesine neden oluyor. Dr. Jeannette Graf ite bu nedenle günde iki bardak kahveden fazla tüketilmemesini ve mümkünse organik kahve ya da double espresso tercih edilmesini öneriyor.

Sigara alkol

Gazlı içecekler: Bir kutu Cola içerisinde çeitli asitler üreten içeriklerle birlikte, 50 mg. fosforik asit de bulunduruyor. Fosfor ne yazık ki kalsiyum deposu besinlerin yapıcı etkisini yok ediyor. Bu nedenle ciltte lekeler meydana gelirken, kemiklerde ise erime gözleniyor.

İlenmi karbonhidrat: İlenmi karbonhidratlı besinler ihtiva eden bir beslenme alıkanlıınız varsa, kan ekeriniz sık sık artabilir ve ishal ikâyeti ile doktora bavurabilirsiniz ki her iki rahatsızlık da cilt salıınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Margarin: Kahvaltı ve kızartma yaı olarak sofralarda yer verdiimiz margarindeki doymu ya asitleri cilt hücrelerine zarar veriyor ve vücutta ya olarak depolanıyor, kısacası imanlatıyor.

Pizza: Pizzadaki karbonhidrat ya yakımını engelliyor. Ama haftada bir kez yemek zarar vermiyor.

Portakal: Her ne kadar vitamin açısından yüksek bir meyve olsa da ekeri yükseltmesiyle de biliniyor. Bu yüzden salıklı C vitamini alabileceimiz meyveler elma ve limon.