wordpress

WordPress ile ilgili daha önceleride plugin yani eklenti haberleri yazmıtım. Ama wordpress o kadar dinamik bir content manegement systems (içerik yönetim sistemi) ki çok hızlı bir ekilde geliiyor. Bu gelimeye paralel olarak eklentilerde geliiyor. Her ne kadar wordpress blog yazmak için alt yapı oluturulmu bir sistem olsada bugün wordpressle her tipde web sitesi yapmak neredeyse mümkün.

WordPress altyapısına sahip bir alıveri sitesi, haber sitesi, arkadalık chat ve hatta oyun sitesi bile yapabilirsiniz. Bu dinamik süreçde bakalım eklentilerde gözüme neler çarpmı hangi eklentiler dikkatimi çekmi.

WordPress manet eklentileri

R10da görmütüm wordpress manet eklentilerini eksik olmasın sahibi 10 yakın manet eklentisi hazırlamı. Bu muhteem manet eklentileri ile kendinize profesyonel siteleri aratmayacak ıklıkta manetler hazırlayabilirsiniz.
WordPress manet eklentileri açıklama indir

WordPress optimize eklentisi

WordPress sisteminiz gelitikçe ve trafii arttıkça site yavalaması veya site kilitlenmesi yaayabilirsiniz. Hatta aırı db sorgusu sebebiyle sunucu yöneticiniz sitenizi geçici olarak yayından kaldırabilir. Bu tip sorunları minimize etmek için Türkçe olarak hazırlanmı olan wordpressi optimize edici eklenti tam size göre.


Wordpress optimize eklentisi
açıklama – indir

WordPress antivirüs eklentisi

Artık wordpress sisteminize yeni bir tema eklenti vs. yüklediinizde biraz olsun içiniz rahat edecek. ünkü wordpress antivirüs eklentisi sayesinde sitenizi kötü kodlara ve yazılımlara karı tarama yapabileceksiniz. Duyduuma göre kullanıcıları oldukça memnunmu. Size düen eklentiyi indirip, kurmak ve virüs taramasını yapmak

WordPress antivirüs eklentisi açıklama indir