içekçiden alınan çiçeklerin, vazoya yerletirildii vakit, suyun altında kalacak olan yapraklarını kopararak temizleyiniz.

içeklerin saplarını,  sapın içerisine hava girip su alımını engellememesi için, su dolu bir kabın içerisine koyunuz ve sulanan sapların uçlarını 2 cm kadar bıçak ya da makasla kesip, derhal vazoya yerletiriniz.

içeklerin konulacaı vazoya suyu su filtresinden koymayınız. Vazoya konan çiçein ömrünü uzatmak için, bir litre su içine 1 çorba kaıı eker koyabilirsiniz.

Güllerinizin saplarını kesip, vazoya yerletirdikten sonra, olasıysa serin ve karanlık bir oda ya da buzdolabında kendilerine gelmelerini bekleyiniz.

Eer satın aldıınız aranjman, çiçekçiniz tarafından gözenekli ve süngerimsi, bir malzemeye(oasis) çiçekler saplanması ile yapılmı ise, çiçek saplarının dibe kadar saplanmı olmalarından emin olunuz ve aranjmana su ekleyiniz.

Aranjmanınızı serin ve dorudan güne ııı olmayan ve hava cerayanına maruz kalmayan bir yere koyunuz.

Güller susayan çiçeklerdir.  Vazodaki suyun devamlı dolu olmasına dikkat ediniz.

Eve gelen lilium’lar hafif açıldıktan sonra, içlerindeki polen kesesi kesilip çıkarılmalıdır. Bu lilium’un ömrünü uzatır. Tıpkı zamanda polenden leke bulamasını engeller.