Zonguldak’ın Alaplı İlçesi’ne balı Ahiler Köyü’nde oturan 46 yaındaki Muhterem Atatay, tavuklarını götüren tilkinin izini sürerek yavrusunu aldı. Anne tilkiyi yakalamak için tilkiyi kümesine balayan Atatay, “Anne tilkiyi yakalarsam iki tokat atıp salıvereceim” dedi.

Alaplı’nın Ahiler Köyü Dürgelli Mahallesi’nde çiftçilik yapan 2 çocuk babası Muhterem Atatay, tavuk kümesinde her akam tavuklarının eksildiini görünce nöbet tutmaya baladı. Tavuklarını tilkinin aldıını gören Atatay, tilkinin peine dütü. Atatay, inine giren tilkiyi yakalamaya çalıtı. Ancak, tilki, Atatay’ın elinden kurtularak, yavrusunu bırakıp kaçtı. Atatay yavruyu alarak evine getirdi.

Bir ay içerisinde 20 tavuunun kaybolduunu anlayınca kümesi gözetlemeye baladıını belirten Atatay, “Bunun annesini birkaç sefer tavuklarımı alırken gördüm. Tilkiyi üç gün takip ettim. İzini sürdüm, takip ettim baktım orada izler var, tavuk tüyleri falan var. Tavuk tüylerini takip ederek bu yavru tilkiyi yakaladım orada. Annesi beni görünce kaçtı. Baktım yavrusu var. Yavrusunu alıp getirdim anasından intikam almak için. Ana tilkinin yaklaık yirmi tane tavuumu aldıını gördüm. Annesine ceza vermek için iki günlüüne misafir ettim bu yavruyu. Tavuklarım da var, köpeklerim de var, her eyim var. Ben hayvanları seviyorum. Böylece de tilkilerle de tanımı olduk. Tavuklarımı yedii için ben bu yavruyu iki gece misafir ettim ve bunun adını da ‘Gecelerin Akrebi’ koydum. Anası gelsin diye de ben kümese baladım. Burada ne yapacak ki diye de takip ediyorum. Anasını yakalarsam, öldürmeyi düünmüyorum. İki tane tokat çakıp doaya göndermeyi düünüyorum. Tavukların hesabını soracaım. Bunun hesabını ona iki tokat atıp cezalandırarak soracaım” dedi.

Muharrem Aatay’ın ei ev hanımı 45 yaındaki Selma Atatay, “Tavuklarımızı yedi bu tilki. Biz de hayvanları seviyoruz. Tavuklar da bizim yavrumuz gibi. Biz de bu ii tilkiye evlat acısı yaatmak için yaptık. Daha sonra tilkiyi doaya bırakmayı düünüyoruz” diye cevap verdi.

kaynak:milliyet.com.tr