Teda borcunuzu , teda elektrik faturanızı artık cep telefonundan sorgulayabilir, örenebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak isteyen elektrik abonelerinin cep telefonlarına tüm operatörler için; ABONE boluk İletme Kodu boluk Abone Numara yazıp 4186 servis numarasına SMS göndermeleri kayıt olmaları için yeterli olacak.

Elektrik aboneleri ayrıca www.tedas.gov.tr internet adresinden veya abone oldukları elektrik daıtım irketlerinin web adreslerinden de TEDA Mobil Bilgi Servisi ne kayıt olabilecekler.

Bu servisle ile abonelere u hizmetler sunuluyor:

-Fatura borç tutarı ve son ödeme tarihi,
-Faturasının ödemesi yapıldıında ödeme yapıldı bilgisi,
-Son ödeme tarihi geçtii halde ödenmemi faturası varsa ödenmedi bilgisi,
-denmeyen fatura nedeniyle abonenin elektrii kesilecekse kesinti bilgisi.

Elektrik aboneleri mobil bilgi servisine abone olmaksızın diledikleri zaman anlık sorgulama yaparak da fatura bilgilerine ulaabilecek.

Sorgulama için;

FATURAM boluk İletme Kodu boluk Abone Numarası nın 4186ya gönderilmesi yeterli olacak. Sorgulamalar, 4186 servis numarasına gönderilen ve 4186dan gelen her bir mesaj için mesaj baına 1 standart SMS / 2 Kontör olarak ücretlendirilecek.

Turkcell, Avea ve Vodafone kullanıcılarının hizmetine sunulan TEDA Mobil Bilgi Servisi ile yapılan sorgulamalar ve servis abonelii hizmeti kapsamında gönderilen otomatik bilgilendirme mesajları mesaj baına 1 Standart SMS/ 2 Kontör olarak ücretlendirilecek ve herhangi bir sabit abonelik ücreti alınmayacak.
Kaynak:uzmanportal.com