Pek çoumuz için seks, bir türlü aılamayan sorunlar silsilesi gibi. Pudra’daki habere göre, halbuki insan vücudu denilen mükemmel makina, kendimizi onun kollarına bıraktıımız ve ona doası dıında müdahalelerde bulunmadıımız takdirde tıkır tıkır iliyor.

Gündelik hayatın kouturmacası, kafamızdaki anlamsız sorular, kaygılar, beklentileri karılayamama endiesi alıp götürüyor bu makinenin en elenceli taraflarını.

Her kadının mutlu olacaı bir pozisyon vardır, sizinkini bulun Bu, yeniliklere açık olun, yeni pozisyonlar deneyin anlamına geliyor. Ancak bunları illa ki kitaplardan örenmeniz gerekmiyor. ünkü kitaplardaki her pozisyon mutlaka sizin de zevk alacaınız anlamına gelmiyor. Seks esnasında en çok zevk aldıınız ekli ve hareketi tespit ettiinizde partnerinizle de bunu paylaın. Baarısız olmayacaınızı önceden kestirdiiniz bir pozisyonda mutlaka orgazma ulaırsınız, tabii eer beyniniz buna hazırsa…

O, bir kusur ölçer makinesi deil Yanlara doru önlenemez gelimesini sürdüren kalçalarınız, kısa olduunu düündüünüz bacaklarınız, bir erkeinkiyle boy ölçüemeyecek kadar ekilsiz durduuna inandıınız ayaklarınız… Hadi ama kendinize bu kadar haksızlık etmeyi bırakın! Seksüel uyarılma boyunca erkekler nörokimyasal bir kokteyli içiyor gibiler ve onun içindeki zehre kapılıyorlar. Baka bir deyile, kusurlarınızı fark etme elencesinden dolayı fazlasıyla kendilerinden geçmi durumdalar. Bunu biz deil, Seks Terapisti Ian Kerner söylüyor. yleyse vücudunuzla ilgili endieleri kapı dıarı edip, onunla bu elenceye dahil olmak için kendinizi rahat bırakın.

Yumuak, temiz ve rahat yatakta seksi küçümsemeyin Hep yenilik aradıınızı biliyoruz. Gerçekletirseniz de sadece hayal de etseniz; mutfak tezgahında, ofiste, -hadi iyice abartalım- damda sevime senaryolarıyla fena halde kafayı bozmu durumdasınız. Sadece yatakta sevimek isterseniz partnerinizin sizin monotonluunuzdan sıkılacaına inanıyorsunuz.  tavsiyelerimiz de genelde sekste yatak odası dıını da denemeniz dorultusunda. Ama yeni heyecenların peinde koarken yumuacık, tertemiz ve konforlu yataınızın tadını çıkarmaktan da kendinizi alıkoymayın. Bunda utanılacak bir ey yok!

Seks klieleri sadece klielerdir ama ie yararlar Bir otel odası tutmak… Flörtöz bir buluma gecesi ayarlamak… Köpüklü küveti hazırlamak… Kokulu mumları yakmak… Kim demi ie yaramıyor diye!

Hiç kimse sizden daha çok (ya da daha iyi) seks yaamıyor Normal olarak kabul edilebilecek bir seks miktarı yok ne yazık ki. Yani ayda u kadar seks yaparsanız ilikiniz birinci sınıftır diyemeyeceiz, üzgünüz! Cevaplamanız gereken sadece bir soru var: Sizin için yeterli olabilecek kadar seks yaıyor musunuz

Seks konumuna geçi için biraz zamana ihtiyacınız var Etrafınıza bakın, herkes sizden bir parça istiyor: ocuklarınız, müterileriniz, çalıma arkadalarınız, einiz… Gün içinde bunca parçaya bölündükten sonra durup öyle bir dinlenmeden ve kendinizi dinlemeden, seks tanrıçasının gelip de sizi bir makine gibi sevimeye hazır hale getirmesini beklemeyin. Akam için yemei siz mi yaptınız imdi gidin ve bir du alın. Yalnız baınıza tabii… Ya da biraz kitap okuyun. Bırakın einiz bulaıkları halletsin. Nihayetinde onunla bazı aksiyonlara girmek için kendinizi hazır hissetmeniz gerekiyor. Sadece kısa bir mola!

Mastürbasyon sadece kuru bir zevk aracı deildir Her eyden önce bu sizin için bir elence ve kendinizi daha iyi kefetmeniz için iyi bir yol. Ayrıca unu düünün, mastürbasyonla baarısız bir sonuç almak mümkün mü Hayır, tabii ki. stelik zincirleme orgazmların partnerinizle de aynısını yaamak için itahınızı kabartacaını unutmayın.

Orgazm olamayacaım diye endielenmeyi bırakın Ne zaman kafanız daınıktır, ite o zaman orgazm olamazsınız. ünkü orgazm duygusu cinsel organdan önce beyinde balar. Hem siz orgazm olamazsanız partneriniz bunun kendi baarısızlıı olduunu düünür. yleyse imdi konsantre olma zamanı! Düünmeyi bırakın, sadece hissedin! Mükemmel fiziksel duyulara odaklanın, kafanızdan düünceleri atın ve kendinizi seksin ritmine bırakın.

Ona yardım edin Seks esnasında her eyi partnerinize bırakmak yerine siz de bir eyler yapın. Kendinize dokunun mesela. Bu mutlu sona ulama hızınızı artırmak için iyi bir yol.

Bütün fantastik teknikleri bilmek zorunda deilsiniz Seks terapistleri, erkeklerin orgazm olabilmeleri için pek çok yol olduunu söylüyor. Tabii onun reaksiyonlarını dikkate aldıınız, canını acıtmaktan kaçındıınız (tabii o sizden özel olarak talep etmedii sürece) ve dilerinizi kullanmadıınız (tabii yine o talep etmedii sürece) zaman göreceksiniz, ondan hiçbir ikayet duymayacaksınız. Sizi, fantezi dünyasından ne kadar da uzak olduunuz konusunda suçlamaya fırsat bulamayacak!

Bazen sadece ie koyulun yeter Eer içinizden gelecek öylesine güçlü bir seks dürtüsüyle onun üzerine atlayıp elbiselerini yırtacaınız günü bekliyorsanız, inanın bu sandıınızdan uzun zamanınızı alabilir. Bazen vücudunuz buna hazır olmasa da bir sevimeyi balatmak ie yarar. Vücudunuz ve tabii arzularınız da size yetimekte gecikmeyecek, göreceksiniz.