Parmaınıza kıymık batarsa
O zarar görmü bölgenin üzerine iyice olgunlamı bir muzun birkaç dilimini koyun ve bir bandajla kapatın. Muzun içindeki enzimler ciltteki yabancı maddenin çıkmasını kolaylatıracaktır.

Burnunuz tıkalıysa
Bir kaba ılık su koyun ve içine biraz tuz dökün. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekip bırakın. Tuzlu su burundaki damarları rahatlatacak. Burnunuz açılacak ve rahatça nefes alabileceksiniz.

Ayaklarınız kokuyorsa
Ayaklarınızı talk pudrasıyla ovun ve sonra koton (tabii ki temiz!) çorabınızı giyin. Bu, bir süre için ayaınızın terlemesini ve bunun sonucunda koku olumasını engelleyecek.

ldürücü kas krampları yaıyorsanız
Nemli bir havluyu mikrodalga fırında 30 saniye bekletin. Daha sonra havluyu arıyan kasınızın üzerine koyun. Bu kompres, aldıınız arı kesici ilaç etkisini gösterene kadar arıyı hafifletecektir.

Parmaınızı sıkıtırdıysanız ya da ayak parmaınızı çarptıysanız
Parmaınızı dik tutup üzerine sıkıca bastırın. Bu, arınızın azalmasını salayacaktır.

Terleme problemi yaıyorsanız ve du almaya vaktiniz yoksa
Hemen kadınlar tuvaletine gidin ve birkaç kaıt havlu koparın. Kokulu antibakteriyel sıvı sabunu kaıt peçeteye dökün ve o bölgeyi silin. Ancak sonrasında iyice kurulamayı unutmayın.

Kendinizi endieli hissediyorsanız ve kalbiniz normalden hızlı çarpıyorsa Saç diplerinden balayarak akaklarınıza nazikçe masaj yapın.
Yavaça nefes alıp verin, hızla rahatladıınızı hissedeceksiniz. Eer bu ie yaramıyorsa bazı meditasyon tekniklerine bavurabilirsiniz. rnein be dakika süreyle gözlerinizi kapatın ve bir ormanın ortasında olduunuzu hayal edin. Ormandaki sesleri duymaya çalıın.

enenizde tüylenme problemi yaıyorsanız
enenize ince bir tabaka vazelin uygulayın ve üzerine likit bir kapatıcı pudra uygulayın. Yalnız bu ilemi yaparken alkolsüz ürünler kullanmaya dikkat edin. ünkü alkollü ürünler cildinizi tahri edebilir.

Elinizde can acıtıcı bir eytan tırnaı çıktıysa
Tırnak diplerinizi tuzlu suyla ovalayın. Bu tedavi, elinizdeki ilie iyi gelirken aynı zamanda enfeksiyon riskini de ortadan kaldıracaktır. Bu tedaviyi birkaç gün boyunca yapın.

Ani bir öksürük krizi geçiriyorsanız
En sevdiiniz ekerlemeyle bu sorunu çözebilirsiniz. ekeri uzunca bir süre emerek boazınızı rahatsız eden öksürük krizini engelleyebilirsiniz.

Nefesiniz kötü kokuyorsa…
Aız kokusunun sebebi çounlukla susuzluktur. Böyle bir durumla karılatıınızda hemen iki bardak su için. Eer ana yemeinizin yanında maydanoz varsa onu mutlaka tüketin. ünkü maydanoz nefesi anında yenileyici özel kimyasallar içerir.

Egzersiz sonrasında kaslarınız geriliyorsa
Kulaa garip gelebilir ama birkaç yudum turu suyu için. Bu, anında gevemenizi ve arının giderilmesini salar.

Bikini bölgenizde kıl dönmesi yüzünden rahatsız edici bir ilik olutuysa
Kaıt havluyu souk suya batırıp birkaç dakika iliin üstünde bekletin. Ya da birkaç küp buzla ilii ve kızarıklıı giderin. 15 dakika sonra iliin küçülmeye baladıını fark edeceksiniz.

Topuklarınız sertleiyorsa
Ayaklarınıza bir su iesi ile iki-üç dakika boyunca masaj yapın. Bu ilem sayesinde ayak tabanınızdaki çukur bölge gerilir ve topuunuzun düzlemesini

Cildinizde siyah noktalar görüyorsanız
Bu problem susuzluktan veya kan ekerinizin dümesinden dolayı olumu olabilir. Bu yüzden hemen bir bardak dolusu su için ve bol bol meyve tüketin. Buna ramen siyah noktalar geçmiyorsa bir dermatoloa danımalısınız.