Vahi doa ile ilgili televizyon programı yapan İngiliz balıkçı Jeremy Wade, 8 gündür peinde olduu dev pirana balıını yakalamayı baardı.

52 yaındaki Wade, Afrika’da bulunan Kongo Nehri’nde kaplan balıı da olarak bilinen dev pirananın peine dütü.

Uzun uralar sonunda da tatlı su balıklarının en tehlikelisi olarak bilinen dev balıı yakalamayı baardı.

Bir köpekbalıının boyutlarına ulaabilen ve 32 keskin dii bulunan dev pirana balıkları, insanlara saldırmaları ve timsah yemeleri ile tanınıyor.

Dier devasa balıklar

Fransa’nın güneyinde yer alan bir gölde balık avlayan 30 yaındaki Raphael Biagini, oltasına “büyük” bir balıın takıldıını hissetti.

Raphael’in bu balıı gölden çıkarması on dakika sürdü. Raphael, birlikte avlandıı arkadalarının yıllardır peinde olduu “devasa japon balıını” yakaladıını görünce çok aırdı.

Tam olarak 13 kilo aırlıındaki balıkla poz veren Raphael, fotorafın çekilmesinin ardından dev balıı tekrar göle bıraktı.

Japonya’nın Sado Adası açıklarında görüntülenen bir balık, dünyanın dört bir yanında küçük, büyük milyonlarca insanın keyifle izledii yeil dev Shrek’e benzerliiyle dikkati çekti.

İngiliz Gazetesi Daily Mail, Japon kıyılarında oldukça sık görülen Semicossyphus reticulatus türü balıı, “dünyanın en çirkin balıı” olarak nitelendirdi.