gine-paraziti

Gine paraziti
Su piresinin içinde ve mikroskopta bile zar zor görünen bu canlı hayatına özellikle durgun sularda insanlar tarafından yutulana kadar devam eder.

gine-paraziti

Yüzmeye gittiinizde, pire boazınızan içeri girer ve midede parçalanarak gine parazitinin larvalarını vüzcuda bırakır. Yaklaık bir sene sonra neredeyse 1 metreye ulaan parazit, vücuttan çıkmak için deri yüzeyini yakmaya balar ve hasta yanmanın da etkisiyle suyun içine girdiinde parazit binlerce larvasını suyun içine bırakır. Böylece döngü devam eder.

2169

Dil paraziti (Cymothoa Exigua)
Bu parazit türü insanları etkilememesine ramen korkunçluundan bir ey kaybetmiyor! Balıklar üzerinde etkili olan parazit, önce balıın azına giriyor. Buraya kadar herey oldukça normal! Fakat bu parazit daha sonra balıın diline yerleiyor.

3148

Yava yava balıın dilinin kanını emen parazit, bu ekilde balıın dilinin dümesine yol açıyor. Dilin yerine kendi vücudunu yerletiren parazit, yaamına bu ekilde devam ediyor!

4128

Aykılı Parazit
Bu parazitin en önemli özellii, insanları intihara meyilli bir hale getirmesi! nce sineklerin içine su yoluyla larvasını bırakan parazit, sinein dokularını yiyerek büyümeye balıyor.

5102

Büyüdükçe kendi bir e bulmak isteyen parazit, sinein havuza ya da durgun su birikintisine gidip kendini boması için beynini programlıyor. Bu ekilde insan vücuduna giren parazit, sinee yaptıının aynısını insana da yapıyor.

Filaryal Parazit
Sivrisinekler yoluyla vücudumuza giren ve vücumuzda yaklaık bir sene gezindikten sonra yeterli olgunlua erien bu parazit, lenf bezlerini kendine hedef alıyor.

754

Lenf bezlerine yakın damarlara yerletikten sonra bu damarları felç etmek üzere çalımaya balayan parazitler, damarlardaki kan akıını engelleyip vücutta anormal derecede imeye neden oluyor.

853

Sacculina paraziti
Bu parazit, yengeçleri kendine yuva olarak seçiyor. Erkek yengecin cinsel organını ele geçirdikten sonra, cinsel organının etkisiz hale gelmesine yol açıp hormonlarını bozuyor.

947

Gitgide dii bir yengece benzemeye balayan erkek yengeç en sonunda diilerin çiftlemek için yaptıı dansı yapmaya balıyor! iftletikten sonra bir de yumurtluyor!

1057

amur paraziti (Leocochloridium Paradoxum)
Hayatına çamur içinde balayan bu parazitin tek hayali uçmak. Bazı hayvanların dıkı yemeyi ne kadar sevdiini bilen bu parazit, önce bir hayvan vücuduna girmek için fırsat kollar.

1198

İlk hedefi salyangozların içine girdiktan sonra, salyangozu imanlatarak kular için çekici bir hale getirir. Böylece kuların içine girmeyi baaran parazit, sonunda uçma hayaline kavumu olur!

1251

Zümrüt sinei paraziti
Dier diiler gibi larvalarını bir çukura bırakıp gitmek yerine, onları hamamböceinin üzerine yerletiren bu sinek, yava yava böcei zehirlemeye ve felç etmeye balar.

1344