Nicdur Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkisel Tablet

Sigaranın bırakılmasında yüzde 98 etkilidir. Hiç bir yan etkisi yoktur. Sigara içmeden hemen önce dil üstüne alınan tablet hafif çinenir. stüne içilen sigaradan hiç bir tat alınmaz. Vücutta nikotinin yerine geçen doal bir madde, fiziksel ve psikolojik olan sigara baımlılıını ortadan kaldırır.

Tükürük bezlerinden emilen aktif bileen, kan beyin bariyerini geçerek etki gösterir. İlk gün en fazla 15 tablete ihtiyaç duyulur. İkinci gün daha az, dier günler çok daha az ve yedinci gün ancak 1-2 tablet gerekir. Sekizinci gün nikotin baımlılıı tamamen ortadan kalkacaktır. Ancak kiinin sigara bırakmak istemesi ve tabletleri düzenli kullanması gereklidir.

Herhangi bir ilaçla etkileimi gözlenmemitir.
İçerii

Meyan kökü, Karaba, Karanfil, örekotu, Yulaf, Melisa, At Kestanesi, Polen, Defne, Nane. %100 bitkisel karıımıdır.

Kullanım ekli

rün kaıının 1 tablet dilin üstüne konularak 1-2 dakika kadar aızda emildikten sonra yutulur. 7 gün boyunca hiç sigara içmeden, canınız sigara içmek istediinde bitkisel karıımdan bir tablet alınır ve 7 gün bu ekilde tamamlanır.(Günde 20 kez sigara içme istei olursa, 20 kez bitkisel tableti kullanabilirsiniz. Hiç bir yan etkisi yoktur. (7 Gün Boyunca Kesinlikle Sigara İçilmeyecektir.)

7 gün tamamlanınca 8. ve 9. gün sabah aç karnına, sigara duman gargarası yapılması gerekir. (Bir sigara izmariti temin edilir, yakılır, duman içe çekilmeden aza doldurulur, su gargarası yapılır gibi duman aızda dolatırılır ve üflenir. Bu ilem sırasında dikkat edilmesi gereken bir husus, kii 7 gün sonra sigaranın etkisini görmek istediinden, dumanı içine çeker ise formül bozulur. Gargara yapılırken duman kesinlikle içe çekilmeyecektir. Bu gargara da uygulanınca 10. gün, bitkisel tableti tam olarak uygulayan kiinin sigara içme istei bir yana, sigara dumanı bile irenç gelecektir.

Faydaları

Sigara tiksindiricidir.
Stresi giderir, sakinletirir.
Kronik öksürüü azaltır.
Gösü yumuatır.
Balgam söktürür.
Di eti ve aız yaralarına iyi gelir.
Uyku düzenini salar.
Vucüda enerji ve zindelik verir.
Anjin, boaz iltihabına iyi gelir.
Aız kokusunu giderir.

neriler

Sigarayı bıraktıktan sonra kilo almamak için unları yapabilirsiniz; 30-35 gün yemeklerden önce meyve suyu ve mevsimsel meyvelerden yiyerek itahınızı azaltabilir kilonuzu koruyabilirsiniz. Pek çok sigara tiryakisi, kesinlikle yanlı bir düünce olan bırakmama sebebini kilo alma korkusu olarak söylerler.

Sigarayı bıraktıktan sonra vucüttaki nikotini atmak için unları yapabilirsiniz; Nikotin, genç ve sporcularda 5-6 sene, orta yalılarda 9-10 sene, yalılarda, 15-16 sene sonra vucüttan çıkar. Ama 40 gün boyunca günde 1 adet orta boy kırmızı mor soan yenilirse, 2-3 ay içinde nikotin vucüttan çıkar(denenmiti).

Bırakma Evresinde İe Yarayacak 9 neri

1- Sigara bırakıldıında ilk günler çok önemlidir. İlk on gün düzenli görüme ve sonra 1, 3, 6 ve 12 aylarda görüme faydalıdır.
2- Görümelerde sigarayı bırakmı kalma durumu, motivasyonun süreklilii, yeniden balama (relaps) eilimi deerlendirilir.
3- Sigaraya yeniden balama eilimleri, sigara içmenin bırakıldıı ilk haftalar içinde olmaktadır. Bırakan kii ilk iki kontrolüne kadar sigara içmemise bırakmı kalma olasılıı yüksektir.
4- Ancak yeniden balamalar baarısızlık olarak deerlendirilmemeli ve yeniden bırakma yönünde kii motive edilmelidir.
5- Sigarayı azaltarak bırakanların yeniden balama ihtimali bir anda keserek bırakanlara göre daha çoktur.
6- Sigara bırakıldıında ilk günler 3-5 dakika süren sigara istei dalgaları sıklıkla gelecektir. Bu dalgaların kiinin sigara içme alıkanlıklarına göre, önceden de fark edilebilecek zaman ve durumlarda gelmesi, bırakma açısından kolaylık salar. Sigaranın zararlarına younlaarak veya bir arkadaı ile sohbet ederek bu dalgayı atlatabilir.
7- Aynı zamanda sigarayı bırakan kii için el alıkanlıının yerini alacak baka el ve aız alıkanlıkları oluturulur. İlk günler sigara içilen sosyal ortamlardan uzak kalarak 3-5 dakikalık dalgaların gelme sıklıının azaltılmasına çalıılır.
8- Bol sıvı gıda ve meyve tüketilerek hemen aız alıkanlıkları deitirilir hem de salıklı beslenilerek kilo alınmasının önüne geçilir.
9- Egzersize balamak sigara bırakma sırasında görülen fazla yemenin getirecei fazla kilolar ve motivasyon açısından faydalıdır.

Laboratuar Analiz Sonuçları

Ya %8.17
eker %5.15
Protein (f;6.25) %10.11
Niasta %13.90
Enerji (Kcal / 100p)%190.17

kaynak:bakimstore.com