Nekrofili – (lü sevicilik)

Richard Von Kraft-Ebing, sapkın davranıları inceledii Psychopathia ***ualis adlı klasik eserinde nekrofiliyi tüm sapkınlıkların en canavarcası olarak niteler. Nekrofili (Yunancada lü Sevicilik anlamına gelir.) Cesetlerle seks yapmak anlamına geldiinden, bu aırtıcı bir niteleme sayılamaz. Aynı ekilde bu en canavarca eylemin, en canavar suçlular olan seri katiller arasında çok rastlanır olması da bizi aırtmamalıdır.

Earle Leonard Nelsondan, Ted Bundy ye kadar birçok kötü öhretli psikopat, ara sıra yeni öldürdükleri kurbanlarının cesetlerine tecavüz etmitir. Ancak bazı kriminal psikoloji uzmanları, bu tip bir öfke patlaması ile katilin bir kurbana tamamen hükmetmek ve onu aaılamak eklindeki habis arzusundan doar. Gerçek nekrofil, yani ölüme tutku ile balı olan ve en büyük zevki bir cesetle seks yapmak olan kii, arasında fark olduunu belirtirler. Bu tür bir nekrofil, seri katiller arasında nadir görülür. Fakat bazı kayda deer vakalar da yok deildir.

Jeffrey Dahmerin ölü nesneler ilgisi çocukken balamıtır, o yalarda en büyük zevki, yollarda bulduu ezilmi hayvan cesetlerini toplayı kesmekti. Büyüdüünde, bu marazi tutku kelimelere sımaz bir sapkınlıa dönütü. Dahmer, psikiyatrlara rutin olarak öldürdüü kurbanların karınlarını kesip iç organları üzerinde mastürbasyon yaptıını anlatmıtır. Ayrıca kurbanlarına anal olarak tecavüz ettiini de itiraf etmitir. Dahmerin Britanyalı edeeri Dennis Nilsen de, Nekrofili güdülerle hareket ediyordu, fakat kurbanlarına daha nazik davranıp yatakta onlara sokularak mastürbasyon yapardı.

Amerikan nekrofilleri arasında en kötü öhretlisi Ed Geindir. Tüm klasik nekrofiller gibi, Gein de kesinlikle canlı kadınlarla ilgilenmezdi. Seks
partnerlerini yerel mezarlıklardan bulurdu ve on iki yıldan uzun bir süre bu mezarlıklardan ceset çalmıtı. Genel olarak nekrofiller
seri katillerden daha az tehlikeli görülürler, çünkü kurbanları hali hazırda ölüdür. Gein de bir istisna deildi. Yine de zararsız sayılamazdı. Yerel mezarlıklarda istedii türden kadınlar kalmayınca diine göre bir kurban aramaya çıktı ve onu en sevdii kadın türüne dönütürdü. Yani ölü bir kadına.

Sutyenini ve külotunu çıkarıp onunla seks yaptım. Sanırım bu benim hayatımın bir parçası oldu, yani ölülerle cinsel ilikiye girmek.