Hindistan’ın en zengini, 27 milyar dolarlık servetiyle dünyanın dördüncü zengin iadamı Mukesh Ambani, Mumbai’de, deeri 1 milyar dolar olduu belirtilen dünyanın en pahalı yeni evine taınmasını önceki akam verdii bir davetle kutladı.

Hindistan’ın en zengini, dünyanın dördüncü zengini Mukesh Ambani, dünyanın en pahalı evini yaptırdı.

Evin deerinin 630 milyon sterlin yani 1 milyar dolar olduu belirtiliyor.

Reliance Industries’in Bakanı Ambani, 27 katlı gökdelen eklindeki evi ”Antila”ya taındı.

Ambani’nin evini, ABD’li mimarlık irketi Perkins Will and Hirsch Bedner Associates tasarladı.

Hintli zenginin ailesiyle yaamak için, Mumbai’de ina ettirdii 3500 metre karelik devasa yapıda dokuz asansör, salık kulübü, jimnastik salonu, dans stüdyosu, balo salonu, konuk odaları, çok sayıda dinlenme odası, 50 kiilik sinema salonu, katlarda bahçeler, 3 adet helikopter pisti ve 160 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

Antilia adını taıyan binanın balo salonunun tavanı neredeyse tamamen kristal avizelerle kaplı.

Mutfaı ise yüzlerce misafire servis yapabilecek kapasitede.

53 yaındaki Ambani, bu evde ei ve 3 çocuu ile oturacak. Aile Umman denizi manzarasının keyfini çıkarabilecei en üst katlarda yaayacak.

Forbes’in dünyanın en zenginleri listesinde, dördüncü sırada yer alan 52 yaındaki Ambani’nin 29 milyar dolar serveti bulunuyor.

Ambani’nin sahibi olduu irketler petrokimya, petrol ve doalgaz sektörlerinde yer alıyor. Bakanlıını da üstlendii Reliance Industries, Hindistan’ın en deerli irketi konumunda bulunuyor.

Ambani adını efsanevi bir adadan alan ve dünyanın en pahalı evi olan Antilia’yı yaptırana kadar gösteriten uzak bir zengin olarak tanınıyordu.