Birinin Sizi sildiini anlamak istiyorsanız

Kiisel Ayarlar >Gizlilik> üphelendiiniz Kiinin üstüne gelin ve Sa Tıklayın Eer SİL aktifse o kii sizi silmitir

Programsız çoklu messenger açma

Yapmanız gereken C: ye girmek
ordan program files /msn messenger/ içindeki msnmsgr ve msgsc.dll dosyalarını kopyalayıp adını deitrip yapıtırın
kopyaladıınız msnle 2.nci msnizi açabilirsiniz
3.4. nekar isterseniz çoaltmak size kalmı

Msn Spacese Muzik veya klip koyma

MSN Alanınıza (MSN Spaces), aaıda sıralanan adımları takip ederek küçük boyutlu bir Windows Media Player koyarak istediiniz videoları görüntüleyebilir veya arkıları dinletebilirsiniz.

1) ncelikle alanınıza girdikten sonra sayfanızı düzenleyebildiiniz ana sayfanın adresinin (linkinin) yanına &powertoy=musicvideo kodunu yazın ve ardından Enter tuuna basın.

2) Sayfa yenilendikten sonra sayfanın sa tarafında bulunan, Customize tuuna tıklayın.

3) Bu aamadan sonra sayfanın sol tarafında bulunan Modüles butonuna tıklayın ve açılacak olan pencereden Power Toy: Windows Media Player yazısının yanında bulunan Add yazısına tıklayın.

4) Bu aamadan sonra sayfanın sa tarafında bulunan Save butonuna tıklarsanız oluturmu olduunuz Windows Media Playerın ayar penceresiyle karılaacaksınız.

5) Bu aamada ise URL yazan kısma aaıda belirtilmi uzantılardan birine sahip görüntülemek istediiniz video veya dinletmek istediiniz parçanın linkini yazın ve ardından Save tuuna basın.

Not:Windows Media Playerın destekledii uzantılar u ekilde; wav, avi, wma, wmv, mpg, mpeg, mp3
bu uzantılardan baka uzantı desteklemez.

Windows Messenger Silmek için:

ou bilgisayar kullanıcısı Windows Messengerın görüntüsü ve kullanımından holanmazlar. Ve bunun içinde windows messengerı silmek ister.
Bunun için yapmanız gerekenleri sırasıyla belirtelim:
1- Balat > alıtır (Start > Run)
2- alıtır açıldıktan sonra yapmanız gereken tek ey aaıda arasında belirtilmi olan yazıyı yazıp enterlamanızdır.

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%INFmsmsgs.inf,BLC.Re move

NOT: Program Ekle/Kaldırdan Windows Bileenlerini Ekle/Kaldır kısmındanda bu ilem yapılabilir

Bilgisayarda MSN Kısıtlama

Domain Ortamı olmaksızın Local Makinada MSN Messenger ve Windows Messenger kullanımını kısıtlamak.

ncelikle son zamanlarda çok çıkar oldu bu soru karımıza (Anlatım bozukluu oldu) Onun için biraz ayrıntılı bir döküman yazmak istedim. İe birazda olsa olayın mantıını anlatmakla balıyalım:

Bir domain ortamında uygulanan Policylerin çou, domain ortamı olmaksızın local makinayada uygulanabilir. Zaten domain ortamıda olsa çou policy ayarı LOCAL üzerinden iler (Sadece Domain Controler üzerinden konfigüre edilir). Biz bunları bir domain ortamı olmadıını düünerek yapıcaz. Bu ilem MMC konsolu kullanılarak Gurup İlke Nesnesi Düzenleyicisi (Poicy) ayarları ile yapılır. Tabiki bunu yapabilmek için öncelikle Local makinada Administrator yetkiniz olmalı. Daha sonra u yolları izliyoruz.

ncelikle u unutulmamalı; MSN kısıtlansa bile kullanıcılar Windows
messenger ile oturum açabiliyolar. Bu nedenle ikisde kısıtlanmalı.

ok acemi kullanıcılar için vede türkçe xp kullanıldıını varsayarak anlatıyorum. Aaıdaki Adımları izleyin:

* Balat/alıtır/MMC
* Açılan bo MMC konsolundaki menülerden Dosya/Ek Bileen Ekle-Kaldır tıklanır
* Açılan pencereden EKLE butonu tıklanır
* Gelen Bileenler listesinden Gurup İlke Nesnesi Düzenleyicisi Bulunur ve EKLE butonu tıklanır
* Gelen pencerede Yerel Bilgisayar yazdıı görülür ve SON butonu tıklanır
* Sonraki pencerelerde sırası ile KAPAT ve TAMAM botonları tıklanır

u anda MMC konsolundaki Konsol Kökü penceresinde Yerel Bilgisayar İlkesi özelliini görüyo olmamız lazım. Buraya kadar tamamsa ikinci kısma geçiyoruz.

* Yerel Bilgisayar İlkesi nin yanındaki iareti tıklanarak açılır ve u yollar izlenir:
* Bilgisayar Yapılandırması/ Yönetim ablonları/ Windows Bileenleri/ Windows Messenger/
* Bu yolun altında iki tane özellik olmalı ( Windows messenger çalımasın ve otomatik balamasın gibi) Sırası ile bu iki deerin üstüne tıklıyarak saeçeneklerden ETKİN yapıp tamam diyoruz ve Windows messengerı kısıtlama ilemi tamamlanıyo. (MMC Konsolunu hemen kapatmayın)
* Böylece artık makinada windows messenger çalımayacak.

imdi MSN Messengerı kısıtlıyalım. Bu Windows messenger gibi salıklı olmıyabiliyo. Yani ii birazcık bilen insanlar bunu atlatabiliyolar. Nedenini yazının sonunda anlatıcam.

MSN Messengerı kısıtlamak için:

* Aynı MMC konsolunda u yolları izleyin:
* Kullanıcı Yapılandırması/ Yönetim ablonları/ Sistem Altında * Belirlenen Windows Uygulamalarını alıtırma yazan özellik bulunur, çift tıklanarak seçeneklerden ETKİN seçilir, Biraz alttaki GSTER butanuna tıklanır ve gelen pencerede EKLE butonu tıklanır. Daha sonra buraya msnmsgr.exe yazılır (tırnak iareti olmadan)
* Gelen pencerelerden sırası ile TAMAM , TAMAM denilerek çıkılır.
* Buraya çalımasını istemediiniz baka exe dosyalar varsa onlarında ismini yazabilirsiniz. (r: winamp.exe , mirc.exe vs.. gibi) Evet imdi MMC konsolunu kapatabilirsiniz.
* Eer bu konsolu daha sonrada kullanmak isterseniz Dosya/Kaydet menüsünden kaydederek saklıyabilirsiniz. Aksi halde aynı ilemleri tekrar yapmalısınız.

Böylece MSN messengerıda kısıtlamı olduk. imdi yukarda bahsettiim olaya gelelim. Dikkat ettiyseniz MSN messengerı kısıtlarken msnmsgr.exe yazdık. Bu MSN Messenger programının uygulama dosyası. Birazcık zeki ve tecrübeli insanlar Program Files içindeki MSN Messenger klasörüne girerek bu dosyanın ismini deitirip herhangi biey yaparlarsa MSN çalııcaktır. Ama çou insan bu küçük hileyi bilmez. (En azından imdiye kadar bilmiyodu ) Bunun dıında Web Messenger vb.. hizmetlerde MSN çalıtırmak için bir yöntem.

Yapıcaklarımız bu kadar. Makina ReStart yapıldıında ayarlar aktif olacaktır. Unutmadan bu kısıtlamalar Administrator yetkisinde olan kullanıcılarıda etkiler. Ayarları iptal etmek için aynı yollar izlenir ve seçeneklerden ETKİN yerine YAPILANDIRILMADI seçilir. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmı.

Msnde soldaki buttonları kaldırmak !

Araçlar / ecenekler / Güvenlik / Bu Paylaılan Bir Bil. / Onu iaretleyin .

Titreim bombardımanından kurtulmak

MSN de mesgul olarak oturum açarsanız; titreimleri ve göz kırpmalarını oynatmaz ve herhangibir ses duymazsiniz (özelliklede titresim bombardımanında)

Bo Mesaj göndermek

Yazı yazarken ctrl entere basılı tutarsanız o kadar bo mesaj gonderebilirsiniz.
ne ie mi yarar.
bir anda karındaki yazıların ekranda kayboldugunu görür ve aırır(:
ikinci bir avantalı ise webcam ile konusurken birden odanıza/pc basina istenmeyen bir kisi geldiginde ekranı bembeyaz yapar

Toplu Konuma Esnasında Siz DahiL Herkesi Konumadan Atmak İstiyorsanız KonumaLarı Yazdıınız Bölüme .piff komutunu yazıp yolladıınız konumadan herkesi atmı olursunuz..

messenger`da kii listesinin içine resim koymak

messenger kii listesinin içine resim koymak için ilk önce koymak istediginiz resmi gif formatına çevirin sonra adını lvback olarak kaydedin ilem tamam resmi program files klasöründe msn messenger dosyasının içine koy ve resmin içerde. messenger i kapat aç tamam

Messengerı not defteri olarak kullanın..

Yapmanız gereken ileri, kısa notlarınızı messengera alacaksınız. İstediginiz zaman geri dönüp bakacaksınız

Sadece [email protected] mailini messengerınıza ekleyin.

Arkada listesine ekledikten sonra sabifooya yazdıgınız hereyi kaydediyor. O size cevap vermiyo, sadece bir not defteri gibi notlarınızı kaydediyor.

Bazı komutları var
list : yazdıgınız tüm yazıları listeliyor
last: en son yazdıgınızı listeliyor
privacy on: Güvenli modda kaydediyor
delete : İstediiniz numaralı mesajı siliyor
!help: yardım

Eski MSN adresindeki kiileri yeni msn adresine aktarmak

ncelikle eski MSN adresinizi açın. Sonra MSN Messenger ana penceresinde üst menüde Kiiler > Kii Listeni Kaydet sekmelerine gelin. Kii listenizi istediiniz dizine kaydettikten sonra yeni MSN adresini açın. Ardından Kiiler > Dosyadan Kii Al seçeneine tıklayın ve kii listenizi bulunduu dizinden seçin. Kii listeniz hayırlı olsun.

Web kameram olduunu listemdeki kiilerden nasıl gizlerim

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresine geldiinizde en altta Web kameram olduunu bakalarının görmesine izin ver seçeneini deaktif etmelisiniz.

MSN Adresimi her açtıımda MSN Today diye bir pencere açılıyor. Bunu nasıl önleyebilirim

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde Genel sekmesine tıklayın. Ardından Messenger da oturum açıldıında MSN Todayi görüntüle seçeneini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.

MSN Messengerda konumalarımı herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan nasıl kaydederim

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde İletiler sekmesine geldiinizde altta ki İleti Geçmii bölümünde Görümelerin geçmiini otomatik olarak sakla seçeneini aktif etmelisiniz. Görümelerin saklandıı yeri alttaki Konumalarını Bu Klasöre Kaydet bölümünden ayarlayabilirsiniz.

Dosya alımında dosyalarımın Belgerim > Alınan Dosyalarım dizinine gitmesini istemiyorum. Bunu nasıl deitirebilirim.

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Alınan Dosyaları Bu Klasöre Kaydet seçeneini aktif edin ve hemen altta kullanmak istediiniz dizini seçin.

MSN Messengerda size aktarılan dosyaları açmadan önce bir antivirüse taratmak

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Ardından, Dosyalarda Virüs Taramasında Bu Uygulamayı Kullanın seçeneini aktif edin. Aktif ettikten sonra altta Göz at dümesi ile PCnizde yüklü antivirüsü Program Filestan seçin. Ardından size her dosya geldiinde dosya aktarımı biter bitmez antivirüsünüz o dosyayı tarıyacaktır. (NOD32 Antivirüsü ile denenmitir)

ou kii bunu bilmez. Kiiler MSN üzerinden karı tarafa kendi kiisel smileylerini gönderdikleri sırada DOStan çalıtırdıkları bir komutla yada program yardımıyla karı tarafın IPsini rahatlıkla alabiliyorlar. Kiisel Smileyleri almamak istiyorsanız MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > Seçenekler > İletiler sekmelerini takip ettikten sonra zel İfadeleri Göster seçeneini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.