koku

Mide bulandıran kokular
Bazen öyle kokulara maruz kalırsınız ki; ne yaparsanız yapın bu kokulardan kurtulamazsınız. Hatta kullandıınız bazı koku giderici spreyler ii daha da kötületirip kokuyu gidermek yerine onu daha da keskinletirir. İte kötü kokulara son demenin doal yolları

balık

Balık kokusu
Taze balık piirmek her zaman kötü kokuların yayılmasına neden olur. stelik kullanmı olduunuz koku spreyleri etrafı daha da kötü kokutur ve nefes almayı dahi zorlatırır. Fakat oldukça basit ve doal yollar kullanarak bu soruna son verilebilirsiniz. Bir limonu alın ikiye bölün ve kaynar suda kaynatın. Ortaya çıkan buhar ve hava akımı balıın kötü kokularına son verir.

evcil kopek

Evcil hayvan dıkısı
Sıcak su içerisine koyacaınız bir parça beyaz sirke evinizde beslediiniz evcil hayvandan çıkabilecek kötü kokularla baa çıkabilmek için en etkili yoldur.

dolap

Rutubetli dolaplar
Nem ve rutubet kokan dolaplarınızın kötü kokulardan kurtulmasını istiyorsanız bir kutu içerisine kedi kumu koyarak dolabın içerisine yerletirin.

fırın

Kokan fırınlar
Bir tabaın içine suyu doldurup içerisine biraz limon sıkın ve kabı mikrodalga fırınınızın içine yerletirin. Kötü kokuları emecek olan bu birleim fırınınızın içini taze ve temiz yapacaktır.

sigara

Sigara kokusu
Arabada bulunan sigara kokusu dayanılmaz ve kalıcıdır. Elinize aldıınız temiz havluları sirke içine koyun ve daha sonra havlulardan birini bir kap içinde küllük yakınına dierini ise arka koltua koyun. Havluları bir gece boyunca bekletin. Ertesi gün arabanızın içinde sigara kokusundan eser kalmadıını göreceksiniz.

bayat yemek

Buzdolabındaki bayat yemeklerin kokusu
Buzdolabındaki kötü kokudan kurtulmak istiyorsanız bir parça koton kumaı vanilya ile buz dolabına koyun . Buzdolabınız hiç olmadıı kadar ferah kokacak. Ayrıca bir tabak içerisine koyacaınız kabartma tozuda bu ferahlıı salayabilir.

eksi sut

Ekimi süt
Herhangi bir kumaın üstüne döktüünüz süt kuma parçasını kötü kokutur. Ancak bunun da bir kolay yolu var. Kuma parçasını alın ve sirke içine yerletirin. Daha sonra da normal yollarla yıkayın. Ancak kuma parçası yıkanmaya elverili deilse mendille üzerini silin ve üstüne sirke uygulayın. Sonra tekrardan mendili sürün ve iyice kurulayın . Bu yolu bir kaç kere denemek zorunda kalabilirsiniz.

bzuluk

Bayat kokan buzluklar
Hepimiz bu kokunun çok kötü olduunu biliriz. Kokudan kurtulmak için buzluunuzu boaltın; sabun ve sıcak su ile iyice yıkayın. Daha sonra karbonatlı su ile yeniden silin. Sonunda bir parça soanı buzluun içine yerletirin ve kapaı kapalı ekilde gece boyunca bekletin. Ertesi gün soanı çıkarıp dolabı havalandırın. Kötü kokular ortadan kaybolmu olacaktır.

konteynır

Plastik konteynerler
Hepimiz bu konteynerlerin çok kötü koktuunu biliyoruz. Hele bir de bu konteynerlerin kapakları yoksa etrafa nasıl kötü koku yaydıkları tartıılamaz bile. Ama bir çözümü var. Bu irenç kokudan kurtulmak için gazete kaıdını buruturup içine atın ve kapaını kapatın. Bir gün sonra kokuların giderildiini göreceksiniz.