screenshot_01

Uzunca bir süredir çalımaları sürdürülen Bumptop nihayet kullanılabilir hale geldi. Windows iletim sistemi üzerinde masaüstünüzü elenceli, etkileimli ve üç boyutlu hale gelen Bumptop uygulamasını mutlaka deneyin.

Masaüstü terimiyle belirtilen Windows ana ekranı ve çalıma ortamlarında kullanılan gerçek masa üstü kullanımının bir arada düünülmesiyle ortaya çıkan üç boyutlu masa üstü teknii Bumptop ile gerçek oldu. Simgeleri iki boyutlu grafikler halinde deil de derinlie sahip üç boyutlu bir platformda fiziksel nesneler olarak yönetmeyi mümkün kılan Bumptop Windows XP ve Vista üzerinde çalııyor.

bumptop_in1

st üste diz, duvara as
Bumptop masa üstündeki tüm dosya ve kısayolları dikdörtgen prizma eklinde belirli bir kalınlıa sahip tabletler halinde görüntülüyor. Bu simgeler ister tek tek ister türe göre sıralayabiliyorsunuz. Tamamen hareketsel kontroller üzerine kurulu uygulama, birkaç simgeyi daire içine alarak seçili hale getirdiinizde otomatik olarak menüyü görüntülüyor. st üste sıralanan dosyaları kitap sayfası çevirir gibi veya çizgisel halde dizerek gezebiliyorsunuz. Herhangi bir dosyayı bir yıına atmak istediinizde tutup yıına doru fırlatmanız yeterli.
ç boyutlu bir platform sunduundan Bumptop masa üstündeki duvarlara resimleri veya istediiniz baka dosya simgeleri asabiliyorsunuz. Ayrıca simge boyutları büyütüp küçültme imkanı da tanınmı. Tamamen gerçekçi bir fizik motoru kullandıından daha büyük simgeler daha aır oluyor. Baka simgeler çarptıında aırlıına göre tepki veriyor.

Windows 7 ve çok dokunmalı
Bumptop Windows 7 ile kullanmaya balayacaımız çok dokunmalı kontrol sistemini de destekliyor. Bu ekilde uygulama çok daha baka bir boyut kazanıyor. Fotorafları iki parmaınızla büyütüp küçültebiliyorsunuz. Yine benzer ekilde dosya yıınlarını kitap sayfaları gibi gezebilmek için parmaınızı saa sola hızlı bir ekilde sürmeniz yeterli.

Bumptop uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uygulamayı hemen indirmek için tıklayın.