android

Amerikalı bilim adamına göre 30 yıl içinde insan beyni kiilii, anıları, yetenekleriyle birlikte bilgisayara aktarılacak. Daha sonra bu bilgiler androidlere aktarılıp sonsuza kadar yaamak mümkün olacak.

HAYATINI insanlara yardım edecek bulular icad etmekle geçiren Amerikalı bilim adamı Ray Kurzweil, ölümsüzlük teorisinin tamamen gerçekçi olduunu ve bunun 30 yıl içinde gerçekleeceini öne sürdü. Yeni teknolojileri icat edilmeden önce tahmin etmesiyle tanınan Kurzweilin iddiasına göre, teknolojik gelimelerle 2030larda bir insanın beyni, tüm kiilii, anıları, yetenekleri ve geçmiiyle birlikte bilgisayar ortamına aktarılacak. 2040ta ise nanoteknoloji ve robot teknolojisi sayesinde bilgisayara aktarılan beyin bilgileri insanımsı robotlara, yani androidlere yüklenecek. Böylece sonsuza kadar yaamak mümkün olacak. İnsanlar ve biyolojik olmayan makineler gelimi genetik, nanoteknoloji ve robot teknolojisi sayesinde öyle etkili bir ekilde birleecekler ki insan, daha da gelimi bir zekayla yaamını sürdürecek. 1976da görme engellilerin kitap okumasını salayan makineyi gelitiren Kurzweil gelecekte 1970te ölen babasının bile yaama döndürülebileceini savunuyor.

USAİN BOLT GİBİ KOACAIZ

61 yaındaki bilim adamına göre 20 yıl sonra hücre büyüklüündeki nanorobotlar sayesinde herkes Usain Bolt kadar hızlı koacak, 15 dakika nefes tutulabilecek.