lüdeniz Tabiat Parkı

lüdeniz, Mula’ya 128 km,  fethiye’ye 12 km uzaklıktadır. bölge,  kıyıların olaanüstü manzara güzellikleri, doası ve doa sporları aktivitelerine ideal bir bölge olması sebebiyle 1983 yılında tabiat parkı ilan edilmitir.

Nasıl gidilir Neler yapılır

lüdeniz, Mula’ya balı fethiye ilçesinde bulunuyor. Gözde bir tatil merkezi olan fethiye’ye türkiye’nin bütün büyük kentlerinden tertipli otobüs seferleri bulunuyor. Türk denizcilik iletmeleri’nin akdeniz turları ile de fethiye’ye ulaabilirsiniz. En yakın havaalanı olan dalaman havaalanı 55 kilometre mesafede. Fethiye’den ölüdeniz’e minibüsler kalkıyor. Bu minibüsleri kullanarak ölüdeniz’e ulaabilirsiniz.

lüdeniz ölüdeniz, Türkiye’nin en ho sahillerinden birine sahip. Deniz ve güneten yararlanabileceiniz gibi ölüdeniz ve etrafında pekçok doa sporu aktivitesine katılmanız da olası.  Genel olarak fethiye, doa sporları meraklıları için uygun bir yer.  Bu bölgede hem akdeniz’de yaygın olan su sporları yapılıyor, hem de enteresan macera sporları.. Yamaç paraütü,  scuba,  rafting,  jeep safari,  kanoculuk, binicilik,  parasailing,  trekking bu aktivitelerin en önemlileri.  Bu konuda daha fazla bilgi için tıklayın.

Sezonu

lüdeniz tabiat parkı’nı ziyaret için nisan-aralık ayları arası en ideal dönem. Mart ve nisan ayları da baharla birlikte uyanan doayı gözlemek açısından uygun zamanlar.

Bitki rtüsü ve Habitat

lüdeniz tabiat parkı’nda kızılçam hakimdir. Bundan baka mersin, menevi, keçiboynuzu ve makiye rastlanır.

evre Yöreler

Fethiye,  Marmaris, Finike

Nerede Kalınır

lüdeniz tabiat parkı içerisinde konaklama imkanı yok. lüdeniz bölgesinde konaklamaya ideal, ufak pansiyonlar bulunuyor. lüdeniz’e çok yakın olan fethiye’de ise pekçok otel bulunuyor. Fethiye’de kalıp bölgeye günübirlik olarak gelebilirsiniz. Bundan baka düzenlenen turlardan birine katılıp, çevredeki dier doal ve tarihi deerleri kefedebilirsiniz.