24 yıldır mesleini icra eden Kuaför Mustafa’nın 6 salonu bulunuyor. Günde 700 müteriye hizmet verilen salonların en büyüü 2 bin metrekare. Aylık ciroları ise 200 bin YTL.

Mustafa Kocakuak, 11 yaında çırak olarak balamı meslee. İlk iyerini 1994′te bir pasaj içindeki 15 metrekarelik dükkanda açmı. Müteri bulmakta sıkıntı çekince Kocakuak’ın aklına ilginç bir yol gelmi. Civardaki konfeksiyoncularda çalıan kızların fönlerini ücretsiz yapmı. Karılıında ise kızların her biri 10 tane kartını daıtmı. Giriimcilii sayesinde kısa zamanda baarı elde eden Kocakuak, kardei ile birlikte 10 kii çalıtırmaya balamı. İki yıl içinde daha geni bir yer satın almı. İkinci yılında 40 çalıanla yoluna devam eden Kocakuak, sonraki yıllarda iyeri ve içi sayısını artırmı. Bugün 6 salonda 120 çalıanı ile faaliyet gösteren Kacakuak, Türkiye’nin tek sahipli en büyük kuaförü unvanına sahip.

Müterilere prestij kart veriyor

Salonlarından birinde sadece bayan ustalar çalıtıran Kocakuak, bu yolla baörtülü bayanların da rahatlıkla saç kesimi ve bakımına gelmelerini salıyor. Bugünlerde Prestij Kart projesi ile uraan Kocakuak, müterilerine indirim imkanı salayan karttan u ana kadar 10 bin tanesini ücretsiz olarak daıtmı. Hedefinin 30 bin kiiye ulamak olduunu anlatan baarılı giriimci, salık, gıda, tekstil ve turizm sektörlerinden iyerleri ile kart için görümelerini sürdürüyor. Anlama salaması halinde onların müterilerine de Prestij Kart daıtmayı düünüyor.