Mideye kaçan sinei öldürmek için aza sheltox sıkmak suretiyle ölüm (İstanbul/Sultanbeyli)

Bir arabaya 11 kii binip viyadüe uçmak (Molla Gürani Viyadüü/İstanbul)

Katta olmayan asansöre binme teebbüsü (Ali Kırca/Kuruçesme’deki evinde; sadece yaralanma).

Balkona 50 kii çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluan toplu ölüm. (Dudullu’da bir Köy nian töreninde).

Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek,”anaa ne guzel!” deyip akama evde ölü bulunan aile (Datça’da).

Yataındaki tahtakurusu veya bilimum haeratı öldürmek için yataı ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak vefat etmek (Bodrum/Yalıkavak Köyü).

Elektrik direine yaslanıp ayakkabısına kaçan taı ayaını silkeleyerek çıkarmaya çalıan kiinin, elektrik çarptıını sanan yardımsever bir laz tarafından kafasına kürek, kalas vb. vurularak ölmesi. (Rize/Ardeen Kasabasi/Tunca Köyü’nde).

Yolda mutlu, mesut yürürken kafaya balkon dümesi (Gene Dudullu’da).

Para çekmek amacıyla girilen bankamatik giesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. (Ziraat Bankası, Bozcaada ubesi)

Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (lkemizin bir çok ehrinde)

Alkollü durumda TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki be kiinin; süper fm’de çalmaya balayan oynak bir arkı sonrası aracı saa çekmesi ve otoyolda göbek atmaya balaması üzerine 5 kiiden 3′ünün ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü (Adapazarı/Hendek).

Bir içinin 600 tonluk pres makinesinin arasında emeklemek suretiyle 2450 santiigratlık fırında sıgarasını yakmaya çalısması. (Karabük Demir elik Fabrikaları)

Denizcililk iletmesinde çalısan geminin 3. mühendisi kimseye haber vermeden buhar kazanına girer. oradan geçen igüzarın tekide ‘neden bu kapak boyle açık’ der ve kapagı kapatır. Ardından gemi sefere cıkar. (Kocaeli/Dilovasi İskelesinde)

Arkadalarıyla iddiaya tutuup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalıan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi (İstanbul-Esenler).

Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden baka kimsenin bulunmadıı yolda (üstelik de otoban) sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü. (TEM Otoyolu-Gebze)

Bir marangozhanede çalıan içiler i çıkıı üzerlerindeki talaları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaına yardımcı olan isçi Ali, aka olsun diye, Burhanın neticesine dogru hava tutar. Buna içerleyen Burhan, yle aka olmaz böyle olur diyerek hava tabancasini alır ve arkadaı Alinin makatına sokar.Baırsakları patlayan Ali hastane yolunda Hakk-ın rahmetine kavuur. (İstanbul, Ayazaa Sanayi Sitesi)

Aynı i yerinde biri gündüz bir gece vardiyasinda olmak üzere çalımakta olan baba ouldan biri mobylette motor ile ie gitmekte dieri ise bir baka mobylette ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karılasmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpııp beraberce ölmeleri. (Konya,Meram Mahallesi)

Eskiden anlatılan bir lunapark vakası: Parkın 2 kafadar gece bekçisi uçan sandelyeyi çalıtırıp bir güzel kurulmular. Bekçilerin ikisi de bütün gece kusarak rahmetine kavumular. (Göztepe Lunaparkı,1971, imdilerde Göztepe Parkının olduu mevkii)

Tıra olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden saa sola çevirme> hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müterinin koltukta rahmetlik> oluu (Erzurum)