zayiflama1

Bir tek deneme ile beslenme düzeninizi deitiremezsiniz. Yaptıınız diyet uzun soluklu olmalı. Uyguladıkları diyetlerle zayıflayanlar ve her zaman aynı kiloda kalanlar siyetlerini ve menülerini anlattı.

Genotipinize uygun diyet

Bu diyeti yapanlar 1 yılda 14 kilo verdi ve uzun zamandır kilo almadı.. Eer toplayıcı genotipseniz, ideal kilonuzdayken dahi vücudunuz kalın görünebilir. Bu tipteki kadınların iaret parmaı yüzük parmaından uzun, kan grubu O ya da B ve genellikle de Rh +’dir. Ostrojen oranı da yüksektir. Kilonuz bacak, kalça ve karında toplanır. Size güç veren ise motivasyondur.

Zayıf yanlarınız
İtahınızı düzenlemedeki sorunlar, diyabet, hipertansiyon, depresyon, obezite riski.

Nasıl zayıflayabilirsiniz
Kilolardan kurtulmak ve hastalıklara karı korunmak için toplayıcı genotipinize uyacak besinler seçmelisiniz. Tabaınız protein (Kuzu, hindi, ton balıı, sardalye), mayalı ürünler (Beyaz peynir, ricotta peyniri), vitamin ve mineraller gibi… Besinlerin metabolizmayı canlandırması ve toksinlerin vücuttan atılmasını salaması da gereklidir. (Mantar, yosun, kereviz, yabanmersini, ananas vs…) Metabolizmayı yavalatan (Kaju, fıstık, buday filizi, pirinç) ve glusit bakımından zengin (Bal, Akçaaaç urubu, kiraz suyu, muz…) besinleri ise kesinlikle tüketmemek gerekir.

Günlük mönü

Kahvaltı: Omlet, bir dilim ekmek ile üzerinde kızarmı domates, bir bardak taze ananas suyu ya
da üzerine çok az ya sürülmü iki dilim kızarmı tahıllı ekmek. Bir elma, bir taze
meyve suyu.

Ara öün: Taze portakal, limon ve greyfurt suyu, birkaç adet badem, ceviz ve fındık. le yemei: Ekmek veya
be çorba kasıı pilav ve derisi ayıklanmı tavuk eti, limon sulu yeil salata ya da buharda pimi sebzelerle kızarmı ton balıı, halanmı büyük bir patates, doal yourt.

Ara öün: Bir bardak sulandırılmı limonata, on dakika sonra iki yulafh bisküvi üzerine yasız krem peyniri ya da bir elma ve üç badem.

Akam yemei: (Akamları hızlı glüsitler tavsiye edilmiyor.) Limonlu salata, istee göre çi ya da pimi
sebzeler ve fırında somon (üzerine limon sıkabilirsiniz) ve büyük bir salata (Yarım avokado, kabuklu meyveler, zeytinyaı ve limon suyu), meyve parçacıkları, yulaf ya da fasulye, domates, yarım avokado, ceviz, salatalık ve biberden oluan bir salata sonrasında içini tarçın, üzüm, hurma ya da bademle doldurup fırınlayabileceiniz bir elma.

Akam içecei: Bir bardak sıcak limonata.

Uzman görüü: Aç bırakmadan ve baırsaklarda ikinlik yaratmadan, lezzetli ve doyurucu tariflerle zayıflatan bir diyet. Hazım zorluklan yaayan ve yemekten sonra genellikle mide bulantısı hissedenler
için çok uygun.

mynet