kepek

areyi ampuanlarda arıyorsanız bu haberi okuyun. İte kepekten kurtulmanın yolları…

zellikle siyah renkli giysiler giydiinizde omuzlarınıza dökülen, kötü bir görünüm oluturan ve moralinizi bozan kepekten kurtulmak için kepek ampuanı kullanmak zorunda deilsiniz.

1. Aspirin: Kepek probleminiz moralinizi mi bozuyor 2 aspirini toz haline getirin ve saçınızı yıkarken her seferinde kullandıınız ampuana ekleyin. Karıımı saçınızda 1-2 dakika bekletin, sonra iyice durulayın ve normal ampuan ile tekrar yıkayın.

2. Kabartma tozu (karbonat): Kepei kontrol altına almak için saçlarınızı ıslatın ve sonra bir avuç dolusu kabartma tozu ile saçlarınızı saç derisine doru iyice ovalayın. Sonra saçınızı iyice durulayın ve kurutun. Bunu saçınızı her yıkadıınızda yapın, fakat sadece kabartma tozu kullanın, ampuanlamayın. Saçınız balangıçta kuruyabilir. Ancak, birkaç hafta sonra saç deriniz doal yalar üretecek, saçlarınız daha yumuak olacak ve saç derinizin pul pul olmasından kurtulacaksınız.

3. Limon: Pul pul kepek kafanızı kaındırıyorsa, çözümü buzdolabınızda arayın. Sadece saç derinize 2 yemek kaıı limon ile masaj yapın ve sonra suyla durulayın. Daha sonra bir fincan suya bir çay kaıı limon suyunu karıtırın ve bununla saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı kepekleriniz kaybolana kadar her gün yapın.

4. Aız gargarası: Kötü durumdaki youn kepei tedavi etmek için, saçınızı düzenli olarak ampuanla yıkayın, sonra aız gargaralarıyla durulayın. Daha sonra saçlarınıza düzenli arıtıcı kreminizi sürebilirsiniz.

5. Tuz: ampuandan önce sıradan sofra tuzunun aındırıcılıı kepekten kurtulmanız için iyi bir çaredir. Tuzluk alın ve kuru olan saç derinize biraz tuz serpin. Sonra, saç derinize masaj yaparak tuzu yedirmeye çalıın. Kuru ve pul pul olan saç derinizi ampuan uygulaması için hazır hale getirmi olacaksınız. Daha sonra ampuanla yıkayın.

6. Sirke: Kepekten kurtulmak için, her ampuanlamanın ardından 2 fincan souk suya 2 fincan elma sirkesi ekleyip saçınızı bununla durulayın. Ayrıca, saçınızı ampuanlamadan önce saçınıza dorudan 3 yemek kaıı sirke uygulayarak saç derinize masaj yapın. Birkaç dakika bu ekilde bekleyin ve saçınızı durulayın. Sonra her zamanki gibi saçınızı ampuanlayın.