Girdiiniz mekanda tüm gözlerin üzerinize çevrilmesini istiyorsanız kendi karizmanızı oluturun.
Nasıl olur da bazı insanlar bir ortama girdiklerinde tüm gözler onun üzerine çevrilir de kimi insanlar effaf muamelesi görür Bu kalın çizgiyi yaratan nitelik: karizma; nasıl oluur Elbette doutan karizmatik olanlar da vardır. Ama bazı hareketlerimize dikkat edersek bizler de doutan karizmatiklerle aynı etkiyi yaratabiliriz. Yani effaflıktan göz alıcılıa geçebiliriz

Karizmatik bulduklarınızı sorgulayın
ncelikle etrafınızda karizmatik bulduunuz insanlar bir bakın. Onların nelerini bu kadar büyüleyici buluyorsunuz onu düünün; gülüleri mi, duruları mı, ses tonları mı İte bu bulduunuz özellikler o insana ait onu farklı ve özel kılan özelliklerdir. Siz de kendinizde bu ekilde var olan yanınızı kefedin ve her zaman onu öne çıkarmaya özen gösterin.

Kendinizi bakalarına açın
Bir köeye çekilip bakalarının dikkatini çekmeyi beklemeyin. Bir ortama girdiinizde etrafınızdaki insanları dinleyin, onlara sorular sorun ve size anlattıkları konularla ilgilenin. Unutmayın; karınızdaki insanda güven duygusu yaratmak da karizmatik olmanın anahtarlarından biridir. Her insanın tatmin olmayı bekleyin bir egosu olduunu hatırlatırsak ne demek istediimizi daha iyi anlarsınız sanırız.

Gülüünüzle batan çıkarın
Robert de Nironun gözlerini kısıp dudaının kenarını hafif bükerek gülümseyiini düünün Ya da Sharon Stoneun özgüveni tam gülümsemesini hatırlayın Herkese yakıan karakteristik bir gülümseme vardır. Sadece dikkat etmeniz gereken aırı gülmek veya gülümserken yapay hareketlerde bulunmamaktır. Doallık her zaman için karizmaya daha yakındır.

Birazcık gizem
Gizem her zaman merak uyandırır. Merak da çekicilii destekler Peki dengeli bir gizem nasıl yaratılır rnein herkese komple bütün yaamınızı anlatmayın veya davet edildiiniz her yere katılım göstermek için çabalamayın Herkesle her eyinizi paylamak yerine biraz gizemli olmanın faydalarını her anlamda göreceksiniz.

Görünümünüze her zaman özen gösterin
Bir ortama girdiinizde gözlerin üzerinize çevrilmesini salayan etkenlerden biri de görünümünüzdür. ncelikle kendinizi içinde iyi hissettiiniz kıyafetin içinde ık görüneceinizi not edelim ve bu nedenle karizmatik olacaım diye size hiç de uygun olmayan kıyafetleri giymemenizi önerelim. Kendinize ait bir stilinizin olması karizmanıza karizma katacaktır.

Ayrıca karizmatik olmak için burada yazan tüm önerilerin temelinde sahip olmamız gereken bir ey var; o da özgüven. Unutmayın, kendinize güveniniz olmazsa bu yapacaklarınızın hiçbir etkisi olmayacaktır.