karakter

Bu psikologların kullandıı bir analiz biçimi… nce kendinize uygun ekli seçiyorsunuz ve sonra sonucu okuyorsunuz. Buyrun;

Aaıdaki resimler psikologlar tarafından ortaya çıkarılmı, defalarca test edilmi, ekiller ve renkler deierek bugünkü halini almı. nce hangi resim size yakın geliyorsa seçin, dokuz ana karakterden hangisi size uyuyor bulun

test-resim

1s

1.İçedönük-Hassas-Kolay Etkilenen:

Kendinizle ve çevrenizle ilgili düüncelere etrafınızdaki çou kiiden daha sık ve daha derin bir ekilde dalıyorsunuz. stün körü hareketler ve konumalardan nefret ediyorsunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa, yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz. Ama yakın arkadalarınızla olan ilikileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyacınız olan uyumu ve gücü getiriyor. Yine de yalnız baına kalmaktan hiç sıkılmıyorsunuz.

2s

2. zgür-Geleneklere Karı-Tutulamayan:

Kendinizi gelitirmenizi salayacak özgür ve kimseye balı olmayan bir hayat peindesiniz. Hobilerinizde ya da iinizde sizi baarıya ulatıracak yeteneklere sahipsiniz. Baımsızlıa olan dükünlüünüz bazen sizden beklenilenin tam tersini yapmanıza neden olabiliyor. yle her gördüünüz eye üzerinde düünmeden uyacak tiplerden deilsiniz. Aksine kendi fikirleriniz dorultusunda gitmeyi yani, akıntıya karı kürek çekmeyi seviyorsunuz.

3s

3. Dinamik-Aktif-Dıadönük:

İlginç ve çeitli ilere girebilmek için risk almaktan kaçınmıyorsunuz. Rutin bir hayat sizi etkisiz hale getirebiliyor. En çok sevdiiniz ey tüm olaylarda barol oynamak…

4s

4.Ayakları Yere Basan-Dengeli-Uyumlu:

Komplike olmayan ve doal bir yaamı, bir akı ve ii amaç edinmisiniz. İnsanlar size saygı duyuyor, çünkü sizin ayaklarınız öyle bir yere basıyor ki, herkes sizden destek alıyor. Siz de bu insanlara güven salamayı biliyorsunuz. ok sıcak ve insancıl olarak tanınıyorsunuz. Basmakalıp ve çok abartılı olan her eyi reddediyorsunuz. Modanın getirdii yeniliklere de balı deilsiniz. Aksine, sizin için giyim pratik ve rahat olmalı.

5s

5.Profesyonel-Pragmatik-Kendini Tanıyan:

Hayatını eline alıp ansını kadere bırakmak yerine yaratmayı sevenlerdensiniz. Problemlerinizi pratik ve karıık olmayan yöntemlerle çözüyorsunuz. Günlük hayatınızda gerçekçi olmayı tercih ediyorsunuz. İte ise, herkes sizi sorumluluk sahibi olarak tanıyor. Sizin kendinize olan güveniniz sayesinde etrafınızdakiler de sizden güç alıyor. Fikirlerinizi uygulamaya koyana kadar rahat edemiyorsunuz.

6s

6.Barıçıl-Tedbirli-Agresif Olmayan:

Anlaması kolay bir insansınız. Kendi özel hayatınıza ve özgürlüünüze dükün olduunuz için de arkadalarınızı pek yormuyorsunuz. Bazen hayatın anlamını düünmek ya da kendi kendinize elenmek için her eyden uzaklaıp yalnız kalmak istiyorsunuz. Bu yüzden de kaçabileceiniz güzel mekanlar nerede biliyorsunuz. Ama siz yalnızlık dükünü bir insan da deilsiniz. Sadece hayatın size vermi olduklarını takdir eden, dünyayla barıık bir insansınız..

7s

7.Dikkatsiz-Oyun sever-Neeli:

Spontane ve özgür bir hayatı seviyorsunuz. Hayata bir kere gelinir ilkesinden yola çıkarak dolu dolu yaamayı istiyorsunuz. ok meraklı ve her yeni eye açık bir insansınız. Tüm deiikliklerin sizi büyüttüüne inanıyorsunuz. Balı kalmak kadar sizi sıkan bir ey yok. Sürpriz yapmaktan ve sürprizlerle karılamaktan çok holanıyorsunuz.

8s

8. Romantik-Hayalci-Duygusal:

ok duygusal bir insansınız. Olayları gerçekçi tarafından görmeyi reddediyorsunuz. Sizin için duygularınızın size söyledikleri önemli. Ayrıca yaamda hayallere yer olması gerektiini savunuyorsunuz. Romantizmi reddeden ve her eyi akılcı bir yolla çözmeye çalıan insanlarla anlaamıyorsunuz. Hayallerinizi, duygularınızı sınırlayacak her eyi reddediyorsunuz.

9s

9. Analitik-Güvenilir-Kendinden Emin:

Hayatınızı insanların gözden kaçırdıı küçük deerli talarla doldurmayı seviyorsunuz. Bu nedenle kültür sizin hayatınızda önemli bir yer oynuyor. Yine de siz ık ve zarif duygularınızın çevreden etkilenmemesini salıyorsunuz. Sizin için zarif ve görgülü bir hayata sahip olmak çok önemli. Ve yine aynı tarzdaki insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsunuz.