İstanbul etrafında bilhassa durusu, bilinen dier adıyla terkos gölü’nde bu sporu yapmak için elverili olan parkurlar var. Yakın olması ve doal güzellikleri acenteleri durusu’ya çeken en önemli neden. ünkü günübirlik turlarda aktiviteye daha fazla zaman ayırabilmek amacıyla gidilecek parkurun yakın olması tercih ediliyor. Gün içerisindeki faaliyetler gidilen yerin özelliklerine göre deiiklik gösterecektir. Akdeniz bölgesine düzenlenen bir turda bu bölgenin benzeri olmayan tarihi kentlerini gezecek, doal güzelliklerinin keyfine yapacaınız yürüyülerle varacaksınız.

Karadeniz bölgesine gittiinizde fırtına deresinin benzeri olmayan uultusu heryerde sizi takip edecek, çıktıınız yaylalarda odun ateinde demlenen çayınızı yudumlarken hiçbir yerde bulamaycaınız bölgeye has köy yemeklerini tur arkadalarınızla paylaacaksınız. Kamp müddeti sona erdiinde ve dönü için hazırlıklar baladıında siz çoktan tur arkadalarınızla bir dahaki gezi için sözlemi olacaksınız.

Farklı acenteler deiik parkurlar seçmi olabilir fakat unu unutmayın ki seçilen parkurlar daha önce pekçok defa rehberler tarafından denenmi ve doal güzellikleri bakımından katılımcıların memnuniyeti de ön planda tutularak tercih edilmitir. Yolculua genellikle sabah çok erken çıkılıyor. Yolculuk sırasında rehberlerden programla ilgili bilgi almayı unutmayın.

Ekip durumunda yapılan bir spor olduu için yüksek bir kondisyona ihtiyacınız yok.  Takım arkadalarınızla uyumlu bir biçimde kürek çektiinizde fazla efor sarfetmenize gerek kalmayacaktır. Yaklaık olarak 500 lt. civarında bir iç hacime sahip olan kanoları tıpkı anda üç kii kullanabiliyor. Dümeni olmadıı için en arkada oturan kii küreini kullanarak kanoya yön veriyor. Doru yöne gidebilmek çok önemli, çünkü devamlı yanlı yöne doru kürek çekmek gideceiniz mesafeyi uzatacak ve sizi daha fazla yoracaktır. Tur öncesi verilen yarım saatlik eitimi dikkatli dinlemek çok önemli. Bu sizin aktiviteden daha fazla zevk almanızı ve daha az yorulmanızı salayacaktır.