Kürek çekmek hiç bu kadar zevkli olmamıtı. Doal su kanallarından geçerken saçlarınıza aaç dalları deecek, su bitkileri ve sazlıklar kanonuzun hızını kesecek.
Kano, genellikle göllerde ve debisi çok yüksek olmayan akarsularda yapılan bir doa sporu çeididir. Yalnız u ayrımı derhal belirtelim ki, bizim burada anlatmaya çalıtıımız kano sporu profesyonel kano sporundandan deiik. Profesyonel kanolar genillikle tek kiiliktir ve debisi yüksek hırçın akarsularda kullanılır. Burada amaç doayla girilen mücadeleden galip çıkabilmektir. Bizim bahsettiimiz kanolar “kızılderili tipi kano” diye isimlendirilen, günümüzdeki profesyonel kanolara ilham kaynaı olmu, çounlukla 3 kii tarafından kullanılan gezi tipi kanolardır. Profesyonel kanoları kullanmak için belirli bir müddet ve nitelikte eitim almı olmak gerekliyken kızılderili tipi kanoları kullanmak için böyle bir eitime ihtiyacınız olmayacak.

Bu etkinlik için rehberlerinizin tur öncesi verecei yarım saatlik eitimi iyi dinlemeniz ve tur sırasında verilecek talimatlara uymanız yeterli olacaktır. ünkü bu kanolar durgun sularda kullanılıyor. Talimatlara uyduunuz ve takım arkadalarınızla uyum saladıınız takdirde çok dengeli ve hızlı bir biçimde yol alabilirsiniz. Fakat burada amaç yalnızca hızlı bir biçimde yol almak deil bir yandan da çevrenizdeki doal güzelliklerin farkına varabilmektir. ünkü bu tür geziler için seçilen yerler genelde doa harikası yerlerdir ve kolay kolay aklınızdan çıkmayacak güzellikte olurlar. Kimsenin ulaamadıı ya da çok az kiinin ulaabildii yerlere siz kanonuzla kürek çekerek ulaacaksınız. Doal su kanallarından geçerken saçlarınıza aaç dalları deecek, su bitkileri ve sazlıklar kanonuzun hızını kesecek. Bu tatlı mücadele sonrası akam evinize hafif bir yorgunluk ve çok ho anılarla döneceksiniz.