adır ya da karavanla tatile çıkmaktan holananlar ya da ekonomik olduundan dolayı bu stil tatil seçeneine ilgi belirten tatilciler için hazırlanan bu bölümde çeitli kamp yerleriyle ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Her hangi bir tura balı kalmadan kendi olanaklarınızla ulaacaınız bu bölgelerde farklı olanaklarla karılaabilirsiniz. Kimi kamp yerleri ziyaretçilerinin sıkıntı çekmemsi amacıyla çadırla ya da karavanla konaklamaya ideal duruma getirilmitir. Yapacaınız bir ön aratırma sonucunda tatilinizi daha zevkli bir hale getirebilirsiniz.

Gökova

Mula – marmaris devlet karayolu üstünde ve mula’ya 30 km. uzaklıktadır. Gökova körfezi, derin kaya plajları dinlenme yerinin güzellikleridir. 60 çadırlık kamp yeri ve 10 adet bungalow kapasitelidir. Bundan baka günlük kullanıma hizmet veren kırgazinosu, büfe, soyunma kabinleri, dular, sıhhi tesis kompleksi, otopark, masa, ocak, çeme vb. tesisler gelitirilmitir. Mayıs-ekim arası youn kullanım mevsimidir.

Karata – Kumluk

Adana ilinin akdeniz sahilindeki karata ilçesine 2 km. mesafede bulunmakta olan dinlenme yerimizde tabii bitki örtüsü olan çam çeitleri yanısıra, kumul hareketlerini önlemek için yapılmı okaliptus ve kıbrıs akasyası aaçlama sahaları bulunmaktadır. Otopark, masa, ocak, içme suyu, alıveri ünitesi, kırgazinosu, sıhhi tesis kompleksi, vb. tesisler mevcut olup, 90 çadır-karavan kapasitesi vardır.  Mayıs-ekim arası en ideal kullanma mevsimidir.

amkoru

Ankara – İstanbul devlet karayolunun 100.km.sinden güney-batıya ayrılan 8.5 km.lik asfalt bir yola ulaılan dinlenme yeri. 25 hektarlık bir alanı kapsar.  am ormanlarının oluturduu bir dokuya sahiptir. Büfe, yamur barınaı, wc, çeme, masa ve serbest oyun alanları gelitirilmitir. Mayıs – Eylül arası youn kullanım mevsimidir.

Tavanburnu

Aydın – Söke-didim karayolu üzerindedir.  Söke’ye 50 km.dir.kızılçam, fıstıkçamı ve maki topluluklarından meydana gelen bitki örtüsüne sahiptir. Milet harabeleri ve apollo anıtı dinlenme yerinin yakın etrafındaki dier ilgi noktalarıdır. 88 çadır yeri, kır kahvesi, içme suyu, ıhhi tesis kompleksi, masa, ocak, büfe, otopark gibi tesisler gelitirilmitir. Dinlenme yerinin kapasitesi 1500 kii / gündür. Temmuz – Eylül arası ise youn kullanım mevsimidir.

Güzelyalı

anakkale – İzmir karayolu kenarında çanakkale’ye 15 km. uzaklıktadır. Yol dinlenme parkı hizmeti verilmektedir. Dinlenme yerinin kullanılan kapasitesi 860 kii/gündür. Mayıs – Ekim arası ise youn kullanım mevsimidir.

Kefe Yaylası

Denizli’ye 34 km mesafede bulunmakta olan bu saha orman ve da peyzajlarının yanında yürüyü parkurları, çadır ve karavanlı konaklama nimetleri, manzara seyir noktaları ile Mayıs – Ekim ayları arasında youn olarak kullanılıyor. Karavan kamp alanında 38 ünite, çadırlı kamp alanında ise 193 ünite yer almaktadır.

İncekum

Antalya – Alanya devlet karayolu üzerindedir. Antalya’ya 120, alanya’ya 19 km. uzaklıktadır. Düzenlenmi 200 çadır-karavan yeri, büfe, kırgazinosu, plaj kabinleri, anfitiyatro, danıma, kayıt merkezi, sıhi tesis kompleksi ( wc, du, mutfak, çamaırhane ) çeme, masa, ocak, otopark gibi tesisler gelitirilmitir.  Mayıs – Kasım arası en youn kullanım mevsimidir.

Tanay

İzmir – eme yolu üstünde çeme’ye 8 km. uzaklıktadır. Kıalçam, fıstıkçamı ve sahil çamları dinlenme yerinin doal bitki örtüsüdür. Kaliteli plajlar ve etrafındaki turistik tesislerin yakınlıı dinlenme yerine olan ilgiyi artırmaktadır. Halen 100 çadır yeri, sıhhi tesis kompleksi, masa, ocak, çeme, otopark vb. tesisler mevcuttur. Mayıs-eylül arası en youn kullanım mevsimidir.

zdere – Kalemlik

Seferihisar – Selçuk yolu üstünde, özdere’ye 2, gümüldür’e 5 km. uzaklıktadır. 66 çadır yeri, gazino-kafeterya, masa, çeme, wc, otopark vb. tesisleri mevcuttur. Mayıs-eylül arası en çok kullanma mevsimidir.

ubucak

Mula ilinin marmaris-datça ilçe merkezlerini balayan devlet karayolu üstünde, marmaris’e 23 km. uzaklıktadır. Denizin derhal kıyısından balayan ormanları ve plajları sahanın tabii deerleridir. Organize kamp kullanımı yanısıra günübirlik kulanma tesisleri de gelitirilmitir. Giri, danıma, büfe, soyunma kabinleri, dular, 4 adet sıhhi tesis kompleksi, kır gazinosu, çamaır, bulaık yerleri, bekçi evi, içi pavyonu, alıveri ünitesi vb. tesisler yapılmıtır. Dinlenme yerinde 450 çadırlı kamp ve 1000 kii/gün piknik hizmeti verilmektedir. Mayıs – Eylül ayları en youn kullanım mevsimidir.