Karadeniz bölgesine gittiinizde fırtına deresi’nin benzeri olmayan uultusu sizi her yerde takip edecek; çıktıınız yaylalarda odun ateinde demlenen çayınızı yudumlarken hiçbir yerde bulamaycaınız, bölgeye has köy yemeklerini tur arkadalarınızla paylaacaksınız. Kamp müddeti sona erdiinde ve dönü için hazırlıklar baladıında siz çoktan tur arkadalarınızla bir sonraki gezi için sözlemi olacaksınız.

Günübirlik doa turlarının tadı damaınızda kaldıysa, doayla daha fazla iç içe olmak ve bunu yaparken de iin içerisine bir miktar macera katmak diliyorsanız size bu tür etkinlikler düzenleyen acentelerin turlarından birine katılmanızı önerebiliriz. Bu turlar programlarına göre isimlendiriliyor. En önemli ayrım dacılık sporunu içerisinde barındıran kamplarla bu tür etkinlikleri programlarına almayan kamplar arasında. Dacılık sporunun ön planda olduu turlarda katılımcıların bu sporla ilgili bir eitim almı olmaları gerekiyor. Yalnızca eitim hedefli düzenlenen bu stil turlar var. Onlardan birine katılarak bu sporla ilgili teorik ve tabii en mühimi pratik bilgiler alabilirsiniz. Dacılık sporu teknik bilgi ve malzeme gerektiren bir spordur. Ne tür malzemeler gerektiini ve bunların nasıl kullanıldıını örenmi olmak zorundasınız.

te yandan dacılık sporunu programına almayan kamplar; herkesin katılabilecei, teknik bilginin gerekmedii, fakat belli bir oranda teknik malzemeye gereksinim duyulan (örn: çadır, uyku tulumu vb.) turlardır. fakat bir çok acente bu tür malzemelerin tümüne yakınını karılamakta ve bu malzemelerin kullanımı için ayrı bir ücret talep etmemektedir. Bu malzemelerin listesi gidilen bölgeye göre deiiklik gösterebilir. Acentenizin rehberlerinden bu konuyla ilgili bilgi almayı unutmayın. Size düen yürüyü ayakkabılarınızı, sırt çantanızı ve “kısa ve önemli bilgiler” balıı altında sıralayacaımız malzemeleri yanınıza almak. unu unutmayın ki bu tür turlarda tamamen doayla babaasınız. adırda uyuyacak, temizlik ve tuvalet ihtiyaçlarınızı doanın sunduu nimetleri kullanarak gidereceksiniz. Pekçok insan bu koulları duyunca bir miktar çekinerek bu turlara katılmakta, daha sonra yaadıı bu ufak çaplı maceradan çok etkilenerek bu turların müdavimi olmaktadır.

Eer çadır veya karavanınız varsa ve daha konforlu bir tatil diliyorsanız, türkiye’nin dört bir yanısıra daılmı kampinglerinden birinde kamp yapabilirsiniz.