Kahvaltının önemini duyunca kahvaltı daha zevkli hale gelecek

Yapmazsanız lümcül Hastalıklar Kapıda
Kahvaltı atlamanın telafisi yok. Sonucunda ölümcül kalp hastalıkları sizi bekliyor.
Belki bir simit ya da bir poaçayla geçitiriveririz bu hayati öünü..

İte büyük hata…

Kahvaltının zihinsel ve fiziksel performans üzerinde önemli oranda etkisi olduunu ortaya koyan yüzlerce aratırmanın ardından bu öünü atlamanın ölümcül kalp hastalıklarına yol açtıı da ispatlandı.
Hastane kapılarından uzak kalmak için yapmanız gerekense kısacık zaman ayırmak ve bu ürünlere sabah sofranızda yer vermek.
Akcierleriniz için bir bardak portakal suyu ve mango ,üzerine ayçekirdekleri serpilmi bir kase yourt
cierlerinizi korumak, temizlemek,vücudunuzu ve hücrelerinizi koruyacak antioksidantı almanız için birebir.
Yaı alınmı süt ve yulaf…

bu sayede kemiklerinizi koruyacak vitamin D ve Kalsiyumu alabilirsiniz.
Beyniniz ve depresyonu alt etmek içinse bir kâse çilek ve böürtlen yeterli. ilek beynin yalanmasını durduracak mükemmel bir meyve.
Renkli gıdalar aynı zamanda duygu durumunuzdaki keyifsizlii de gideriyorlar ve sizi daha neeli yapıyorlar. Sabah trafiine çıkmadan önce herkesin bu gıdalardan alması sanırız çok eyi deitirecek.


Fazla kafein aynı zamanda dourganlıı etkiliyor. Kahve ve çay yerine papatya çayı içebilir, müsli ile de vücudunuza gereken B vitamini, çinko, selenyum ve vitamin E yi verebilirsiniz.
Bunların hepsi yumurtalık ve sperm kalitesi için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller.
Ya da ite size farklı bir kahvaltı …Kırmızı biberli omlet ile maydonoz ,kayısı size lütein hormonunu üretmenizi salayacak.Bu da hormonlarınızın ve gözlerinizin ilacı olacak.Karanlıkta bile görmenize yardımcı olacak.
Bir kase kiraz, havuç suyu, yumurta ve domatesten oluan kahvaltı ise bir baka seçenek. Böyle bir kahvaltının cildinize neler kazandıracaına inanamazsınız. Cildiniz sıkılaarak, cildinizin yapıtalarından kolajen salgılamanız artacak.

Muz, yourt ve çavdar ekmeinden oluan bir kahvaltı da formunuzu korumanızı salayacak probiotik bakterinin üretilmesine yardımcı olacak.
İte bunlar size hayatınızı kurtaracak sadece birkaç seçenek. Tercih yine de size kalmı.