çapkınkadın

Kadın erkek eitlii, özgürlük, Sex and City derken bizler de esas çapkın bilinen erkekleri solladık geçtik! Peki, esas neden neydi Neden çapkın olduk

Yepyeni bir kadınlar kuaının üyeleriyizve her birimiz potansiyel birer çapkın olma yolunda hızla ilerliyoruz; ancakne yöne ilerlediimiz meçhul… Zira çapkın kadın her zaman ‘Sex and The City’deki Samantha kadar mutlu-mesut yaamıyor. Bizim çapkın kadınlarımız, sanıldıından fazla problemle yüzleiyor; özellikle yatakta!

En iyisini kapmanın, hayattan olabildiince haz almanın ve duygusal olarak benmerkezci yaamanın revaçta olduu bir dönemdeyiz. Esas derdimiz büyük bir aileye ve tosun gibi çocuklara sahip olmak deil artık; hayattan alabildiimizi maksimum ölçüde almak! Pek çoumuzu; tek erkee balı kalmak yerine, her çiçekten bal almaya iten, yani çapkın yapan da bu ite. Ya da belki de bu balık altında sıkımı ve geçmiimizden gelen onlarca minik ayrıntı… Bu yüzden pek çoumuz ilikiler konusunda yedekli çalııyor; birinin eksik kaldıı noktada açıı dieriyle kapatıyor ve sonsuza dek yalnız kalmaktan kurtuluyoruz. Sahiden de kurtuluyor muyuz

Kadını çapkın yapan ayrıntılar

apkın bir kadın mısınız ya da etrafınızda “çapkın” olarak gördüünüz yakın arkadalarınız var mı bilemiyoruz. Bildiimiz tek ey, biz kadınları çapkın olmaya sürükleyen bazı toplumsal ve psikolojik nedenler olduu. Bu nedenlerin tıbbi detaylarına inmeyeceiz korkmayın, sadece hepimizin gördüü ancak çou zaman görmezden geldii gerçeklerin altını öyle bir çizeceiz.

Sahi, bir kadını çapkın yapan nedir Doası gerei anaçlıa ve tek elilie programlandıına inanılan kadının gözünü döndüren ve onu en çapkın erkekten bile daha iyi bir avcı haline getiren ne olabilir Gelin ihtimalleri, batan sonra doru öyle bir gözden geçirelim…

1) TRAVMATİK İLİKİ

Evet, aslında biz kadınları çapkın yapan, hormonlarımız ya da genlerimizi en iyi taıyacak erkei bulma güdüsünden ziyade, travmatik ilikiler. Yani, bizim çapkın olma nedenlerimizle, erkeklerin çapkın olma nedenleri arasında uçurumlar var. apkın kadınların büyük bir kısmı, ilk aklarında ya da devamında gelen ilikilerinde ciddi travmalar yaamı oluyor. Erkek arkadaları tarafından terk edilen, aldatılan, kötü muamele gören kadınların egolarını bir ekilde iyiletirme yöntemleri bu… Büyük bir ölçüde de, erkeklere tam olarak güvenemedikleri için bavurdukları bir yöntem.

Etrafınızda gerçekten çapkın olan tek bir kız arkadaınız varsa lütfen gidip ona sorun; ne zamandan beri çapkınmı Size verecei en iyi cevap, büyük bir ihtimalle berbat bir iliki yaadıı ve ondan sonra erkeklere güveninin kalmadıı olacaktır. Dier bir ihtimalse, baba faktörüdür!

2) EKSİK BABA FİGR

Maalesef yine çocukluumuza dönüyoruz; ailelerimizle ve küçükken yaadıımız deneyimlerle yüzleiyoruz. apkın kadın profilinde baba faktörü ciddi ölçüde aır basıyor; fazla pasif ya da etkisiz bir baba figürünün, kadının erkeklere olan güvenini azalttıı psikiyatrlar tarafından kabul edilen klinik bir durum. Annesi, babası tarafından terk edilmi; babası alkolik ya da depresif olan kadınların, mantıklı düünüldüünde iki seçenei olabilir zaten:

1- Eksik kalan baba sevgisini tamamlayacaı güvenilir bir erkek aramak ve onu bulduunda büyük olasılıkla kaybedeceinden endie ettii için salam bir yedekleme yapmak.
2- Erkeklerden nefret etmek. Bu seçeneklerden ilkini tercih etmek, her zaman daha salıklıdır.

3) CHICK-LIT KİTAPLAR VE DİZİLER

Baımızın belası modern zaman dayatmaları… Bize en iyi ve en ince olmamız gerektiini dayatan filmler ve kitaplar, bir de çapkınlıın salıa yararlı olacaı fikrini pompalamaya baladılar! Chick-Lit (piliç edebiyatı) adı verilen yazın türünün de devreye girmesiyle hepimiz bu kahramanlar gibi yaamaya özenir olduk; güzel, alımlı ve tabii ki çapkın! Sex and the City, bu temanın üzerimize saldıı ilk vaka oldu. Kitabın ardından dizisi ve sonrasında da filmi geldi ve pek çoumuz Samantha kadar olmasa da en az Carrie ölçeinde çapkın olmanın, modern ehirli kadın olmak anlamına geldiine inandık.

Bushneil, kendi hikâyesinden yola çıkarak yazdıı kitabında Mr. Big’i nasıl kaptıını özetlemiti; mademki 40′ımıza gelince Mr. Big’i kapacaktık, o zaman “azıcık” elenmenin ne zararı vardı imdi Gossip Girl kitabının da dizisi var… Bu gelime, çapkın kadın profilinin ya sınırının liseye kadar dütüünün en açık alametidir!

4) ZGVEN VE EGO

imdi aranızda gerçekten çapkın olanlar varsa bize çok kızacaklar ama iin aslına bakarsanız çapkın erkein de kadının da en büyük problemi özgüven eksiklii. apkın kadınların büyük bir kısmı; fiziksel açıdan bazı sorunları olduuna, çirkin göründüklerine ya da yetersiz olduklarına inanırlar. Durum tam tersi olsa bile, özgüven eksikliinin içlerinde yarattıı boluu daha çok erkei ve o erkeklerin ilgisini avlayarak elde etmeye, yerine koymaya çalıırlar.
Ciddi anlamda çapkın olan bir kız arkadaımın bana açık sözlülükle unu söylediini çok net hatırlıyorum: “evremdeki erkekler -kim olursa olsun- benimle ilgilenmediklerinde özgüvenim adeta yerlerde sürünüyor!”

5) YA DAHA İYİSİ VARSA

Kâinatın eksenini belirleyen en temel problem: “Ya…” ile balayan soruların insan beynini kurcalaması. Bu daha çok, kendini evlenmeye programlamı kadınlarda görülen bir sendromdur; aıracaksınız ama bunların büyük bir kısmı vajinal ilikiyi reddeder. Peki, “Neden çapkınlık yapıyorlar” dediinizi duyar gibiyiz. Cevabı açık: Tabii ki en iyisini bulabilmek için! Vajinal ilikiyi reddederler çünkü en iyisini bulup ilk kez onunla birlikte olmak isterler. 20′li yalarda balayan bu çapkınlık profili, doru erkek bulunamadıı sürece, kadını mezara kadar takip eder. Bu problemi yaayan kadınların aklında hep aynı hain soru gezinir: “Ya bundan daha iyisini bulursam” Ama mükemmeli bulamama ihtimalini asla göz önünde bulundurmazlar!

İlikiler ve yataa giden yol…

Farkındaysanız, saydıımız nedenlerin arasında “seks” yer almıyor; çünkü çapkın kadın, seksüel tatmin için çapkınlık yapmıyor. Hatta seksten normal bir kadın kadar bile zevk almıyor çou zaman. Komik ama gerçek; cinsel anlamda tam olarak aktif olan çapkın kadınların büyük bir kısmı, kronik orgazm problemleriyle yüzleiyor. Yani uzun lafın kısası, orgazm olamıyor.

Peki, yeni erkekler avlamaya ve onlarla beraber yataa girmeye neden devam ediyor Aslında bunun birden fazla cevabı var. ncelikle, çapkın kadınların büyük bir kısmı, seksi bir tür kendini sevdirme biçimi olarak kullanıyor. Yatmadıkları bir erkein onları istemeyeceini ya da onlarla bir daha görümeyeceini düünmeleri de bunun bir baka nedeni. Ha, bir de yatakta çok iyi olduklarını iddia ettikleri için, bu tezi ispatlamayı seviyorlar. Daha önce ilikiler hakkında ne deneyimlediniz ya da ne okudunuz bilemeyiz ama salıklı bir duygusal ilikinin temel talarından birinin, bir erkekle tanıtıınız gece birlikte olmamak olduunu gönül rahatlııyla söyleyebiliriz. Hatta mümkünse, aranızdaki durum, gerçek bir iliki halini alana kadar birlikte olmamak en salıklısıdır. Ancak çapkın kadının deil bir gün, bir saat beklemeye bile sabrı yoktur; avını elinden kaçırmamalı, onu muhteem olduuna inandıı yatak performansıyla kendine balamalıdır. Zaten aslına bakarsanız, çapkın kadının erkee en büyük vaadi de budur: Muhteem bir gece! Devamının gelecei zaten meçhuldür ki bu da çapkın olmanın bir dier kötü yanıdır: Siz ne kadar fark etmeseniz de, pek de güvenilir olmadıınız karınızdaki erkek tarafından kolayca algılanır. apkın kadının ne kaı durur ne gözü.

Sürekli bir eyleri kaybetme korkusu yaadıı ve bu huzursuz durumunu birlikte olduu erkee dorudan yansıtma eiliminde olduu için, sonunda delirtip kaçırır karısındakini. Sonra da üzerine düer; arar, taciz eder, gecenin bir vaktinde kapısına gider, bunlarla yetinmeyip iyerini bile basar! Kimse onu terk etmemelidir; edemez. Zaten ettii zaman da çapkın kadının yalnızken yerlerde sürünen özgüveni hemen düer. Yarattıı boluk anında yeniden beliriverir. Ve çapkın kadın en iyi dostuna sıınır; psikiyatrına… Zira bu hayatta, ona anti-depresanlardan ya da NLP seanslarından daha iyi gelebilecek bir ey kalmamıtır. apkın kadının da en büyük zaafı budur ite; her birlikte olduu erkei aldatır çünkü bilir ki, aldatmadıı her ilikisinde terk edildii ya da aldatıldıı zaman yaadıı depresyon, bin kat daha aır olacaktır. Dolayısıyla kadın çapkın olduu sürece, ilikilerinin büyük bir kısmı yolunda gitmez ve kadın geçtii her dönemeçte kendine bakıp aynı soruyu sorar: “Neden ben”. Acaba, neden sen

APKIN KADIN DURUMU NASIL İDARE EDER

apkın kadın, görünüü kurtarsa da, iç dünyasında bir türlü rahat edemez. Onu çapkın yapan da bu idare edememe durumudur. Bu noktada bize düecek olansa, kenara çekilip sözü onlara bırakmaktır. Bakalım çapkın kadınlar, durumu nasıl idare ediyorlar Soralım, örenelim…

Kendini ne kadar çapkın buluyorsun Bir hayli çapkın olduumu itiraf etmek zorundayım. Sanırım testosteron hormonlarım aır basıyor. Yakııklı bir erkek gördüümde onunla birlikte olmak istiyorum, hepsi bu. Nasıl olsa bir gün evleneceim, arada geçen zamanı elenceli bir ekilde deerlendirmek istiyorum.

Bugüne kadar kaç kiiyle çıktın Geçen gün hesapladım, bugüne kadar 25 kiiyle yatmıım. Arada bir akam yemee çıktıım ya da bir iki kez öpütüüm tipler de oldu ama onları saymıyorum.

Orgazm oluyor musun Hayatımda dört ya da be kez orgazm oldum. Ama sevimeyi seviyorum.

Aynı anda birden fazla erkekle çıkıyor musun Genelde her zaman en az üç kiiyle çıkıyorum. Biri beni terk ettiinde ya da aramadıında, gidebileceim baka birinin olmasını seviyorum; kendimi güvende hissetmemi ve yaadıım ilikiye kendimi kaptırmamamı salıyor.

Bir erkek arkadaının, baka biriyle daha çıktıını fark ettii oldu mu Hiçbir erkek arkadaım, ondan baka biriyle birlikte olduuma inanmaz çünkü onu, ona sırılsıklam âık olduuma ikna ederim. Ayrıca ailemle yaıyorum. Bu da beni masum gösteriyor galiba.

Ak trafiinle ilgili aklına gelen en ilginç durum ne Bir seferinde üç günde üç farklı erkekle yatmıtım. Hiçbiri tek gecelik deildi! Benim için oldukça enteresan bir durum olduunu söyleyebilirim. Sonra kendimi kötü hissetmitim ama baka ansım yoktu.

Aslı, 29, Bankacı

Her zaman çapkın mıydın 19 yaıma kadar, ilk akımla evleneceini sanan zavallı ve saf bir kızdım. Sonra, çok âık olduum erkek arkadaım tarafından, herkesin içinde aaılandım ve o günden sonra hiçbir ey aynı olmadı. Kulaa saçma geliyor ama bir darbe aldıktan sonra, kimseye güvenemiyorsunuz.
Seni bu kadar öfkelendirecek ne yaandı Beni aldattı ve birlikte olduu kız, herkesin içinde bana baırıp çaırdı. Sevgilimin beni aldatmasına mı yoksa yaanan bu sahneye mi üzüleceimi bilememitim.

Babanla ilikin nasıldır Babam birkaç yıl önce öldü. Son derece tatlı bir adamdı ancak sürekli i gezisinde olurdu. Büyürken onu çok fazla etrafta görmedim.

Hayallerindeki iliki modelini özetler misin Yalnız yaıyorum. Benimle gerçekten ilgilenen, ımartan ve bana sahip çıkan bir erkekle birlikte olmak istiyorum. Ne yazık ki artık erkekler çok ilgisiz. Zoru görünce kaçıyorlar.

Bugüne kadar evli bir erkekle birlikte oldun mu Evet. Yaça benden büyük erkeklerdi; kendimi yanlarında iyi ve güvende hissediyordum.
Hiç, bir arkadaının sevgilisiyle birlikte oldun mu Evet. Hatta bu, sonradan ortaya çıktı ve ciddi bir rezalet yaandı.

apkın bir kadın olmanın i hayatında avantajları var mı Daha önce patronumla birlikte olup olmadıımı sormak istiyorsanız, evet, bunu yaptım. İ yerinden birileriyle olmak motivasyonumu artıyor. Bu bir faydaysa tabii!

Bir erkee söylediin en büyük yalan nedir Genelde, uzun süreli birliktelik istiyorsam, asla ilk geceden birlikte olmam ve ona daha önce bir ya da iki erkek arkadaım olduunu söylerim. En büyük yalanıma gelince; bir keresinde, ailesi son derece sosyetik olan muhafazakâr bir çocukla tanımıtım. Ona bakire olduumu söyledim. Bana inandı ve hatta evlenme teklif etti. Ancak sonradan, baka bir arkadaıyla daha önce çıktıımı örendi ve tabii ki her ey bitti!

En son ne zaman düzenli bir iliki yaadın Son birkaç yıldır ilikilerim en fazla bir ya da iki ay sürüyor.

Sinem, 25, İç mimar