01
Bazıları bu yazıyı çifte standart uyguluyor gerekçesiyle öfkeyle karılayabilir. Gerçekçi olanlar ise bize hak verip güleceklerdir. ünkü u bir gerçek ki, çou durumda kadınlar ve erkekler arasında önemli farklar vardır. Birazdan bahsedeceimiz 15 fark iki cins arasındaki ayrımı bize açıkça gösterecektir.

1)Tuvalet adabı
Erkekler tuvaleti hızlıca, yalnızca ilerini görmek için kullanırlar. Tuvalet onlar için çok kiisel ve sessiz olunan bir yerdir. Kadınlar içinse bu bir sosyal aktivite gibidir. Arkadalarıyla beraber gidip orada uzun uzun sohbet edebilirler.

02

2)Temizlik alıkanlıı
Erkeklerin banyosunda sabun ve tıra bıçaı dahil en fazla be malzeme bulunur. Kadınlarınkinde ise o kadar çok güzellik ürünü vardır ki; bunları koymak için dolap yetersiz kalır. Makyaj malzemeleri çoaldıkça banyoya yeni raflar eklenir.

03

3) Yatak tercihi
Bir erkek her yerde rahatça uykuya dalabilir. Hatta birçou kanepede uyumayı tercih eder. Kadınlarda ise durum farklıdır. Onlar en rahat yataklarda, en lüks yastıklarda uyumayı severler. Yatakların üstüne o kadar çok örtü örterler ki uyumak için yer bulamazsınız.

04

4) aka anlayıı
Erkekler herhangi bir eyden elence çıkarabilirler. Konu uygun olsun olmasın akaya gülüp geçerler. Kadınlar ise konu uygunsuzsa çabucak alınabilirler. Ofiste çalıan erkekler bunu çok iyi bilir.

05

5) Yemek
Erkekler alıverie çıktıklarında yemek için çounlukla et ve et ürünlerini tercih eder ve haftanın her günü sosis, biftek ya da burger yemekten ikayetçi olmazlar. Kadınlarsa yemein tadından ziyade görünümüne önem verirler. Bundan dolayı yemek yemekten çok yemek yapmaktan kaygılanırlar.

06

6) Estetik- renkler, dekorasyon, tasarım
Erkekler mavi bir saate bakıp bu mavidir derken, kadınlar aynı saate bakıp bu meneke mavisidir derler. Erkeklerin ana renkleri bile ayırt edemediini iddia ederler. Aynı mantık estetik ve dekorasyonda da kendini gösterir. Erkekler evin dekorasyonuna bu yüzden hiç karımayıp, kendi zevklerini ancak garajlarına uygulayabilirler.

07

7) Moda
Erkekler için kot pantolon ve tiört fazlasıyla yeterlidir. Bir erkek küçük deiiklerle sayısız kombinasyon yaratabilirken kadınlar bunun için onlarca pahalı kıyafate ihtiyaç duyarlar. Erkekler rahat olmak ve böyle görünmek için giyinirlerken kadınlar birbirleriyle daha iyi rekabet edebilmek için giyinir.

08

8) ocuklar ve hayvanlar
Kısaca söylemek gerekirse kadınların, çocuklar ve hayvanlar üzerine abartılı bir ekilde dütüü su götürmez bir gerçek. Kadınlar köpekleri bir oyuncak olarak tanımlarken, dier taraftan erkekler onları bir arkada olarak görüyorlar. Bebekleri davranılarından sorumlu tutan erkeklere nazaran kadınlar onların bebek oldukları için kirlenmeye hakkı olduunu düünmekteler.

09

9) Otomobil ve sürü
Erkeklerin, kadın ve otomobil sözcükleri söz konusu olduunda üphesiz akıllarına gelen ilk cümle kadınlar araba kullanamaz olmutur. Kadınlar araba ekipmanıyla ilgili herhangi bir parçayı zımbırtı eklinde algılarken, erkekler doalarına daha yakın görürler

10

10) Teknoloji
Teknoloji alanında sezgi ve beceri gerektiren konularda kadınların ruhsal bir yetenee sahip olduu açıktır. Erkekler, içgüdüsel olarak parçaların bir arada nasıl ve ne amaçla çalıtıını çözmeye çalıırken, kadınlar kendilerine yardımcı olabilecek bir yönlendirmeye veya açıklamaya ihtiyaç duyuyor.

11

11) Duygular ve stres
Stres konusunda iki tarafta temel anlamda birbirinden farklılaıyor. Sorunların çözümünde kendilerini sorumlu hisseden erkekler, daha ileriyi düünerek davranırken, kadınlar panik halinde problemlere cevap arıyor. Tecrübeler gösteriyor ki gün içinde kadınlar sebepsiz yere alayabiliyorlar.

12

12) Hafıza
Erkekler kısa süreli hafızaya sahip olduklarından, önemli günleri hatırlamada zorluk yaıyorlar. Kadınlarsa tam tersine hiçbir eyi unutmuyor ve asla tartıması bitmeyen bir konunun kapanmasına izin vermiyorlar. Yaptıınız yanlıı kendiniz unutabilirsiniz, fakat kadınlar ölümünüze kadar bunları size tekrar tekrar anlatmayı kendilerine görev biçiyorlar.

13

13)İletiim
Erkekler basit ve hızlıca iletiim kuruyorlar. Kadınlar ise günlerinin üçte birini konuarak geçirmek istiyorlar. İster yüz yüze isterse telefonda olsun sadece çok konumak onlar için yeterli. Erkekler iletiimde gereksiz konumaları yapmak istemiyorlar. Onlar için doru noktaya vurgu yapmak yeterli.

14

14) Dakiklik ve zaman anlayıı
Dakiklikte erkeklerin üstüne yoktur. Restoranlarda önceden yer ayırtıp, tiyatroya vaktinde gidip iyi bir yer kaparlar. Kadınlara gelince, onlar hep geç kalırlar. Bunun nedeni de çou zaman görünümlerine verdikleri aırı önemdir.

15

15) oklu görev ve odaklanma
ou zaman kadınlar erkeklerin aynı anda birçok eyi yapamamasından yakınırlar. Fakat aslında durum bunun tam tersidir. Kadınlar çou eyi aynı anda yapabildiklerini iddia etseler de bunda baarılı olamazlar. Hep kıl payı engellenmi kazalardan bahsedip dururlar çünkü dikkatlerini aynı anda birden fazla eye veremezler. Hatta bazılarının ölümü sırf bu dikkatsizlikten ötürü gerçeklemitir.