zellikle itah kapatıcı etkisi olduu kanıtlanan özel besinleri rejim yapmadan zayıflamak için denemenizi öneriyoruz.

Karbonhidratlar: Kepek, buday gibi tahıl ürünlerinde, sebze ve meyvelerde bulunur, içeriindeki lifler, sindirim sistemini harekete geçirir. zellikle kompleks karbonhidratlar insanı tok tutar.

Triptofan: Vücutta serotonin olumasında ve hücrelere taınmasında önemli bir görev alır. Serotonin de itah hissini azaltır. zellikle muz, avokado, yulaf ve peynirde bulunur.

Krom: Vücuttaki insülin dengesini korur. Kan ekerinin dümesi açlıa yol açar. Krom ihtiyacınızı karılamak için fındık, ceviz gibi kabuklu yemiler, brokoli ve tahıl ürünleri yiyebilirsiniz.

Albümin: Can sıkıntısını giderir ve itahı kapatır. Bu protein, triptofan oluturarak beyne taır ve serotonin üretimini artırır. Bezelye, fıstık ve fasulyede bulunur.

Fruktoz: Meyvelerden elde edilen doal ekerdir. Kan ekeri dengesini kesinlikle etkilemez. Ayrıca yemek sonrası tatlı ihtiyacı duymanızı engeller. ilek ve bal, fruktozun ana kaynaıdır.

İyot: Tiroit hormonlarının yapımı için gereklidir. Açlık duygusunun gelimesini engeller. Balık, iyotlu tuz ve soan, iyot açısından oldukça zengindir.