1962 yılının 15 Mayısında Ordu ili Gölköy ilçesi Ahmetli köyünde dünyaya geldi. İlk örenimini Gölköy ilçesi Hürriyet İlkokulunda, Ortaokulu Gölköy Lisesinde ; Liseyi ise Ordu İmam Hatip Lisesinde okuyarak tamamladı.

1980 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü kazanıp kayıt yaptırmak üzere İstanbula gelirken gözaltına alınarak 12 Eylül darbesinin madurları arasında yerini aldı. Bir yıl sonra serbest bırakılan ULUS, eitimine devam edemedii İstanbula gelip kendini müzik piyasasının içinde buldu. nce Lalelide bir müzik evinde an dersi gören ULUS, çeitli yerlerde sahne almaya balayarak kısa zamanda müzik dünyasının merdivenlerini tırmanmaya baladı.

1982 yılında askere giden ULUS; müzikal yönünden dolayı Kütahya, Eskiehir ve Malatya Ordu evlerinde yirmi ay askerlik yaptıktan sonra İstanbula; ayrılmak zorunda kaldıı müzik sektörüne geri döndü.

1990 yılına kadar dört solo albüm, çok sayıda sahne çalıması, balı olduu irketin yöneticilii, müzik prodüktörlüü, müzik yönetmenlii gibi müzik sektörünün mutfaının tüm alanlarında baarılı çalımalar yürüten ULUS, kendi tabiriyle meslek hayatının çıraklık dönemini bu ekilde tamamlamı oldu.

1990 yılında ULUS MZİK irketini kurarak müzik dünyasındaki efsane yolculuuna baladı. 1992 yılında halk müziinin usta sanatçısı Belkıs Akkaleye ait Midas plakçılık irketini devralarak Ulus Müzik bünyesine dahil etti. Müzik yapımcılıında baarılı adımlarla yürüyen ULUS, müzik camiasına yeni sesler kazandırmak için arayılara girdi. Zeynep ve İbrahim Erkal ile balayan ULUS, ilerleyen yıllarda Gökhan Tepe, Dou, Orhan Hakalmaz, Zara, Yudum, Gaye Aksu, Uur Iılak gibi kırka yakın yeni sesi müzik sektörüne kazandırdı. Bunun yanı sıra müzik sektöründe duayen olan Müslüm Gürses, Mine Koan, İsmail Türüt, Müerref Akay gibi seslerin de yapımcılıını ve prodüktörlüünü yürüttü. Toplamda dört yüzün üzerinde albümün prodüktörlüünü ve yapımcılıını baarıyla tamamlayarak Türkiyenin en önemli üç firmasından biri haline geldi.

Müzik sektöründe bir ilk olarak üç dizi film ve bir sinema filmine imza atan ULUS, dört yüzün üzerinde klip çekip ilk sırada yerini aldı.

Müzikten elde ettii geliri sosyal sorumluluk bilinciyle tekrar projelendirerek; Türkiyenin en güçlü müzik daıtım irketi Marka Daıtımı, Türkiyenin en büyük ve en donanımlı ses kayıt stüdyosu MDMi kurmanın yanı sıra dünyaya geldii Ahmetli köyüne vefasını göstererek kendi adına tam teekküllü bir ilköretim okulu yaptırdı ve köy camisinin yapımına katkıda bulunarak tamamlanmasını saladı.

Yaptıı her iin özünde Ze hizmet etmeyi ilke edinen ULUS, dünyanın kadim kültürlerinden biri olan Türk Halk Müzii kültürünü 81 İL 81 CD Türkülerle Türkiye projesi ile dünya müzik arivine kazandırdı. Bunun yanı sıra Türk-İslam Musıkisi külliyatı, Destanlaan Türküler, İZ gibi koleksiyonlar hazırladı. Son birkaç yılı tamamen kültürel çalımalara adayan ULUS, son olarak Türkiyenin Hafızası dedii TRTnin müzik ve belgesel eserlerini halka ulatırma projesini yürütüyor. Türk kültürünün evrensel alanda hak ettii yere gelebilmesi için sürdürdüü çalımalara ilave olarak yakın zamanda Los Angelesta ULUS PRODUCTION irketini kurdu. İlerleyen yıllarda da meslek hayatını kültür hizmeti ile sürdürme düüncesinde olan ULUS; pek çok projenin de hazırlıını yapıyor.