Hayattan(tarihten) bazı ilginç olaylar
İKİZLER

Lewis ailesinin 1939 yılında ikiz erkek çocukları oldu.

Ailenin durumu, bu, iki çocuun bakımına yetecek kadar parlak olmadıından, ikizlerden birini evlatlık vermek zorunda kalırlar. Ayrılan iki karde ancak aradan 40 yıl geçtikten sonra bir araya gelebildiler. Ve bir araya geldikleri gün de gariplikler ortaya dökülmeye baladı.İki kardee de James adı verilmiti, ikisi de eitimlerini avukat olarak tamamlamılardı.

İkisi de, mekanik aletlere ve halıcılıa meraklıydılar hem de ustalık derecesinde. İkisi de evlenmilerdi ve ikisinin elerinin adı da Linda idi ve de birer oulları olmu, ikisi de adlarını James Allan koymulardı.

Her iki James Allan da ikier kez evlenmiler ve ikisinin de ikinci elerinin adları Betty idi. Sıkı durun; ikisinin de köpei vardı ve isimleri Toydu. Ve ikisi de her yaz Florida, ST Petersburgda tatil yapıyorlardı. Bu olaya inanmayanlar, Digest dergisinin, 1980 yılı Ocak sayısını okuyabilirler.

GELİNİN UURSUZLUU

İtalya Turinde Prenses Maria Del Pozzo, Dük Aosta ile 1867 yılının 30 Mayısında evlendiler. Nikah izleyen günlerde ise u olaylar meydana geldi :
Prensesin terzisi odasında kendisini asmı olarak bulundu
Saray ba kapıcısı boazını keserek yaamına son verdi
Nikah töreni hazırlıklarından sorumlu albay, güne çarpması sonucu öldü
ift balayına çıkarken, balayı trenine yol veren görevli, trenin altında kalarak yaamını yitirdi
Sarayın bayaveri attan düüp öldü
Muhafız Alayının en kıdemli kiisi kendini vurdu
Daha sonra, yani bu altı ölümden, tam altı ay sonra Dük ve Prenses boandılar

KRAL VE 21 SAYISI

Fransız Devrimi nin bahtsız kralı on altıncı Louis, daha çocukluk çalarında garip bir yabancı adam tarafından ziyaret edilir.

Adam, bu genç kral adayını uyarmak istemektedir. Ona, 21 sayısının kendisi için tehlikeli olacaını ve ömür boyu onu korumak için her ayın 21inde onun yanında olmak istediini söylemektedir.

Fakat Louis, adamdan holanmaz ve onu saraydan dıarı attırır. Adam son anda, karga-tulumba götürülürken 21 sayısı seni öldürecek diye haykırır.

Aradan uzun yıllar geçer ve devrim patlar. Kral ve Kraliçe kaçarlar iken Varennes Ormanında yakalanırlar, tarih 21 Haziran 1792

Devrim Konseyi 21 Eylülde krallıı lavedip, cumhuriyeti ilan etti ve 21 Ocak 1793te ise Kral 16. Louis giyotinle idam edildi. Ne dersiniz, idam edilirken o garip adamı düünmü müdür acaba.