2 bin yıldır kullanılan bu asalak bitki aslında erkeklerin büyük sorunu için deva oluyor

Cinsel fonksiyon bozukluklarına karı in’de 2 bin yıldır kullanılan in Küskütü’nün iyi geldii ortaya çıktı.

in Küskütü, Uzakdou’da bilinen bir tedavi yöntemi. Erkeklerde kısırlık tedavisinde, libidonun yükseltilmesinde, sperm sayısının ve sperm hareketliliinin arttırılmasında kullanılıyor.

NORE Türkiye Distribütörü Gökhan Sonbahar, in Küskütü’nün cinsel yalılıın geciktirilmesinde pozitif etkileri olduu, spermlerde oksidasyonla meydana gelen hasarları da tedavi ettiini söyledi.

Küsküt asalak bir bitki

Küsküt (Latince Cuscuta), Kahkahaçiçeigiller ailesinden klorofilsiz bir asalak bitki. Fulya, kekik, yonca veya ısırgan otu üzerine sarılıp büyür. Bitki genç iken tohumdaki besleyici maddeleri çabucak bitirip tüketir. Kökü yoktur. Sapları pembe reklidir. Yaprakları ise renksiz pullar halinde kısır kalmıtır. Asalak bitki, komusu olan bitkiye saplarıyla tutunmak zorundadır. Destek alacaı böyle bir bitkileri dikkatle arar, bulur.

Topraktan çıkar çıkmaz spiral biçiminde büyümeye balar. Bir destek bulduu anda kendini kurtarmı sayılır. Eer böyle bir destek bulmazsa kendi kendini yemeye balar. Genç bitki, sapının alt bölümlerini ölümle babaa bırakır ve buradaki organik maddelerle beslenerek yeniden destek aramaya koyulur.

in küskütü hakkında

Cin Saçı, Sülük, eytan Sakalı gibi pek çok adlarla anılan küsküt, birçok bitki çeidinin en büyük dümanlarındandır. Küskütgiller familyasındandır. Tek yıllık asalak bir bitkidir. Ilıman ve sıcak bölgelerde yetiir. Sapları ile bazı bitkilerin üzerine sarılır.Yaprak ve körpe dallarından infüzyon yolu ile faydalanılır. Küskütin, fidosterin içerir.

Topraa kendiliinden dökülen küsküt tohumları uygun toprak nemi ve sıcaklık bulunca çimlenir. Sonradan 10-15 cm boyunda çimlenme dalı uzatarak, ucunda bir kıvrılma ile bitkiye sarılır. Dallarında bulunan tarak dii gibi çıkıntıları ile tutunur ve bitkinin öz suyunu emerek büyümeye balar ve topraktan ilgiyi keser.