En ünlü hayalet fotorafları
Filme alınmı bir hayalet görüntüsünden daha inandırıcı bir hayalet kanıtı ne olabilir ki Birazdan göreceiniz fotoraflar ruhların ve hayaletlerin fotoraflanabilmesi için tüm gücünü harcayan insanların eserleri. Korkutucu ama ilginç. İte o hayalet fotorafları..

Not: Fotoraflar çok eski olduuj için photoshop teknii henüz o tarihlerde yoktu gerçek tir yada deildir yorum sizlerin…

Queensland; 1946
1946 yılında çekilen bu fotoraf Avustralya’nın Queensland eyaletinde çekildi. Kızının mezarının fotorafını çeken acılı bir anne fotorafı çektii sırada mezarın baında hiç kimse görünmüyordu. ektii fotorafı eline alan kadın, mezarın üzerindeki hayali kızı görünce oke oldu. Fotorafta gördüü kızın kendi kızı olmaması ayrı bir enteresanlık taıyor.

S.S Watertown gemisi; 1924
Bu mehur fotoraf 1924 yılında S.S. Watertown gemisinde çekilmi. Gemi mürettebatında görevli iki içinin birkaç gün önce yakıt tankını temizlerken ölmesi, gemide bulunan herkes üzerinde ok etkisi yaratmıtı. Olayın birkaç gün ardından çekilen bu görüntüler oldukça ürkütücü. Bu hayali görüntülerin gemideki herkes tarafından görülmü olması da ayrı bir muamma. 5. HMS Daedalus; 1919 1919 yılında çekilen bu fotoraf ABD ordusunda çekilmi. Fotorafın sol üst köesine doru bir yerde konumlanmı Sir Victor Goddard’ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. lümünden iki gün sonra çekilen bu fotorafta o da yer alıyor.

Wem kasabası hayaleti; 1995
Bu fotoraf da İngiltere’nin Wem kasabasında çekilmi. Bölgede yerel iler yapan bir fotorafçı tarafından çekilen fotoraf aslında yanmakta olan bir binanın fotorafı. Binanın giri kapısında beliren küçük kız çocuu herkesi hayrete düürdü. İtfaiye ekipleri fotorafın ardından küllerin arasında ölü beden arasalar da hiçbir bulguya rastlayamadı.

Bachelor’s Mezarlıı; 1991
ABD’nin İllinois eyaletinde bulunan mezarlıkta bir fotorafçı tarafından çekildi. zeli bir film tekniiyle çekilen bu fotorafta mezar taı üzerinde oturan bir kadın silüeti yer alıyor. Fotorafçı çıplak gözle de bu kadın silüetini gördüünü iddia ediyor.

Corroboree; 1959
Bu fotorafa montaj demek bir güç olur çünkü fotorafın çekildii dönemde böyle bir teknoloji yoktu. Avustralya’nın Corroboree kayalıklarında çekilen bu fotorafta yine gizemli bir kadın silüeti yer alıyor.

HMS Daedalus; 1919
1919 yılında çekilen bu fotoraf ABD ordusunda çekilmi. Fotorafın sol üst köesine doru bir yerde konumlanmı Sir Victor Goddard’ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. lümünden iki gün sonra çekilen bu fotorafta o da yer alıyor.

Toys-R-Us; 1978
1978 yılında Kaliforniya’da Toys-R-Us maazasında çekilmi. O dönemde çocuklara yönelik bir aktivite merkezi olan maazanın bulunduu yerde 1869 yılında ölen genç bir adamın silüeti fotorafta yer alıyor.

Lord Combermere; 1891
Combermere Kütüphanesi’nde çekilmi bu fotorafta yer alan hayalet kütüphanenin 4 kilometre ilerisinde ölmü bir süvarinin görüntüsü.

Madam Chinnery’nin annesinin mezarı; 1959
1959 yılında Mabel Chinnery annesinin mezarını ziyaret ettikten sonran kocasının arabada otururken fotorafını çekti. Yalnız fotorafta ilginç bir görüntü belirdi. Arka koltukta bir kadın figürü belirdi. Bu figür annesinin hayali bir figürüydü.

Raynham Malikanesi; 1936
Belki de tüm zamanların en mehur hayalet fotorafı ‘Raynhamın Esmer Leydisi’ ne aittir. Eylül 1936 da br fotrafçı olan Indre Shira İngilterenin Norfolk Raynham Salonunda Country Life dergisi için evin fotoraflarını çekmekle görevlendirilmiti. Shira ve asistanı da ekipmanlarını büyük merdivenlerin önüne yeni yerletirmilerdi ki, kendi tarifi ile ‘örtüler içinde bir kadın eklinde bulutumsu ekli’ gördü. ekil merdivenler üzerinde yükselmeye balayınca heyecanlanan Shira alelacele bir resmini çekebildi. Bu sırada hiçbir eyin farkında olmayan ve merdivenler üzerinde de bir ey görmeyen asistan, ustasının telaı ile alay ediyordu. Daha sonra gerçekten, o an Shiranın batıl itikatlı olduuna inandıını düündüünü açıklayacaktır.