Hava durumunu bilen emsiye…

Ambient Devices adında, internetten gelen verileri her gün kullandıımız ürünler üzerinde uygulayan bir firma, tutma yerinde radyo alıcısı bulunan ve 150 deiik ehirdeki hava durumunu kablosuz internet sayesinde anında kullanıcıya ileten bir emsiye gelitirdi.

Eer önümüzdeki 12 sat içerisinde yamur yaacaksa, emsiyenin tutma yerindeki ıık kendi kendine yanıyor ve sahibine haber veriyor. Tutma yeri sizi çok hafif titremelerle uyarıyorsa, bu çok hafif yamur çiseleyeceinin göstergesi. Eer bu titreim kuvvetliyse gök gürültülü saanak yamura hazır olun.

Firma sözcüsü Mark Prince, “Ambient emsiye adı verilen bu ürün Internet verilerini nasıl günlük eyalarımızda kullanabileceimizin en güzel kanıtı. Bu emsiyeyi kapının hemen dıına bıraktıınızda binadan çıkarken emsiyenin görüntüsünden sizi nasıl bir havanın beklediini görebiliyorsunuz. Eer herhangi bir gösterge yoksa emsiyeyi yanınıza almanıza gerek yok demektir,” diye konutu.

Amerika Birleik Devletlerinde bu hafta satıa sunulacak emsiyenin fiyatı 140 dolar. Fakat satın aldıktan sonra bir de irketin müteri ilikileri ile temasa geçip internet balantısını ‘aktive’ etmeniz gerekiyor.

Sabah