cinselguc

Uzmanlar, maydanoz, kereviz, sivri biber, kırmızı biber, nane gibi birçok bitkinin, erkeklerde hormonlar üzerinde olumlu etki yaparak cinsel arzuyu ve gücü artırdıını bildirdi.

Cinsel arzuyu ve gücü artırdıı bilinen bitkilerle ilgili yapılan aratırmalara her geçen gün yenileri ekleniyor. Uzmanlara göre, erkek hormonlarını çalıtıran ve cinsel istei artıran bitkiler unlar:

Kudili: Tüm salgı bezlerini dengeli bir ekilde çalıtırır. Erkeklerde de kadınlarda olduu gibi cinsel iktidarsızlıı giderir.

Maydanoz: Bedeni yorgunluk ve ruhi bunalımı giderir. Erkeklerde cinsel gücü artırır.

Nane: Cinsel istei çok artırır. Erkekte psikolojik iktidarsızlıı giderir.

Tarçın: Cinsel istei çok artırır.

Zencefil: Tüm vücudu uyararak bedeni ve zihni çalıma gücünü artırır. Erkekte cinsel gücü ve istei artırır.

Kini: Erkeklerde cinsel arzuyu artırır. Günde bir kahve kaıı kullanılır. Sinir sistemine de çok yararlıdır. Et yemeklerine veya yemeklerde soslara konur. Bir bardak sıcak suya yarım kahve kaıı kini karıtırılıp, yemek üzerine içilebilir.

Vanilya: eitli sebeplerle (ruhi ve bedeni zayıflık) erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlıı giderir ve onlara cinsel güç kazandırır. Pasta ve sütlü tatlılarda kullanılır.

Kırmızı biber: Cinsel istei çok artırır. Ancak damar sertlii, üre ve tansiyonu olanlar yememelidir.

Sivri biber: Bol miktarda C, P, K vitamini içerir. Erkeklerde cinsel istei artırır.

Hardal: Cinsel arzuyu artırmanın yanı sıra sinirleri kuvvetlendirir. Ancak midesi hassas olanlar, karacier, damar setlii ve tansiyonu olanlar kullanmamalıdır veya çok az almalıdır.

Kereviz: eitli iç salgı bezlerine tesir eder ve onların faaliyetlerini artırır. Erkeklerde cinsel faaliyeti çok artırarak vakitsiz iktidarsızlıı önler.

Ayçiçei: Bol protein ihtiva eder, içeriinde fazla miktarda E vitamini vardır. İktidarsızlıa engel olur. Kalp ve sinir hastalıklarını önler. Cinsel arzuyu artırır.

Greyfurt: Vücuda gençlik ve dinçlik verir. Sabah kahvaltıda bir bardak içilmesi tavsiye edilir. lseri ve tansiyonu olanlara tavsiye edilmez.

am fıstıı: Bol E vitamini vardır. Cinsel tükenmeyi ve buna balı olarak ruhi çöküntü ve kalp rahatsızlıklarını geçirir.

Antepfıstıı: Protein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzuyu uyarır.

Susam: Cinsel istei artırır.