Güzel bacaklar olmadan giyilen kıyafetin ne önemi kalır ki Bunun için mutlaka harika biçimli bacaklara sahip olmanız gerekmiyor. Bakımlı bacaklar da yeterince güzel ve dikkat çekici görünüyor…

Dizlerin, baldırların ve ayak bileklerinin kalın ve dolgun oluu, genellikle kalıtımsal faktörlere balıdır. Dolaım sorunları veya imeler bu problemin daha da kötü boyutlara varmasına neden oluyor.

Ancak çok az bitkisel ya ile bol miktarda lifli besin içeren, alkol ve tatlı tüketiminin sınırlı olduu, vitaminler ve mineral tuzlar açısından zengin bir beslenme pek çok eyi deitirebilir. Taze meyve ve sebzenin de güzel bacaklara sahip olmak için art olduunu unutmayın. Bilinçli beslenmeyle selülitten kurtulup, biriken yalarınızı yakabilir ve iliklerin indiini gözlerinizle görebilirsiniz.

Güzel ve bakımlı bacaklar için egzersiz

Bacaklarınızı kuvvetlendirecek en iyi egzersiz seçenekleri; bisiklet, yürüyü, koma ve yüzme. Bu sporları düzenli olarak yaptıınızda bacaklarınızın biçimlendiini fark edeceksiniz.

1- Yere uzanıp yan dönün. Aırlıınızı poponuzla baldırınıza verin. Sol dizinizi kendinize çekin. Ayak tabanınız yere demeli. Sa bacaınızı iyice uzatın. Ayak parmaklarınız dıarıya bakmalı. Bacaınızı 10 kez aaı yukarı hareket ettirip, dier yanınıza dönün.

2- Yüzüstü uzanın, ellerinizi çenenizin altında birletirin. Bacaklarınızı yukarıya kaldırın ve makas eklinde hareket ettirin. Egzersizi 30 kez tekrarlayın.

Kaynak:oku.gen.tr