Göüsler, ilk olarak bebekleri besleme gibi mükemmel bir meziyete sahiptir. Dünyada ei benzeri bulunmayan bir süt üretirler, bu sütü bebeklere en ideal sıcaklıa getirir, en hijyenik biçimde saklar ve emzik fonksiyonu gören meme uçlarıyla her yerde ve her artta bebee sunarlar.

Bu, onların insanı hayran bırakan yüce görevleri.

Bir de kadınlık sembolü durumuna gelen estetik yanları var ki,  kimilerimizi bıçak altına yatırabilecek kadar önemsenen bir husus.

Dosyamızda ileyeceimiz hususlar arasında estetik ameliyat yok. Bu masraflı ve bir miktar da tehlikeli bir çözüm. Biz olabildiince etkili olan doal yöntemlerden söz edeceiz. Bir miktar çaba ile sonuca kısa sürede ulamanız olası. Elbette, mucizevi yöntemler deil ama mucizeyi hayatın baka taraflarına bırakmalı ve salıın her eyden önemli olduunu unutmamalı.

Göüslerin Yapısı

Vücudun en duyarlı kısımlarından biri olan göüsler esas olarak ya ve meme bezlerinden olumutur; hiç kas yoktur. İnsanların genellikle düündüünün tersine göüs kasları gösü oluturmaz ama varlıkları göüsleri tutmaya yarar (pazılar ve sırt kasları gibi). Göüsleri asıl tutan, göüslerin altından balayıp çeneye dek uzanan deri yelpazesidir. Bu nedenle göüslerin görünümünde en büyük rolü deri oynar; bu da göüslerimizin yer çekimi kanununa tabi olduunun bir göstergesidir! hormonal deiimlerin, hamileliin, emzirmenin ve vaktin tesiri ile deride oluan yapısal bozukluklar derinin gevemesine ve göüslerin sarkmasına sebep olur.

Bu nedenle olası olduunca erken göüs bakımına balamak gerekir: Tedbir almak savamaktan daha kolaydır!

Sütyen Seçimi

Göüsleri forma sokmak ve iyi taıyabilmek için ilk olarak çok iyi bir sutyene gereksinim vardır. Dantelli veya incecik askılı olanlar gerçekten çok güzel ve albenili; ama onları özel durumlara saklamak da yarar var.

Sutyen seçerken ihtiyaçlarınızı ve salıınızı göz önünde bulundurun. Spor yapıyorsanız, titreim ve zıplamalarda göüslerinizin sallanmasını önleyecek koruyucu ve sıkı bir sutyen takmalısınız.

Günlük olarak ise, çok sıkı ve göüsleri basınç altına alan sutyenler kullanmayın. Uygun olan, göüslerinize tam oturan, pamuklu kumatan yapılmı sutyenlerdir; pamuklu kumalar derinin nefes almasına yardımcı olur.

Sutyeninizi iç çamaırı satan bir maazadan, satıcılara danıarak alın.  Almadan önce de kesinlikle deneyin ve iyi bir sutyen için daha fazla ödemekten kaçınmayın.

Souk  Su  Masajı

Souk su masajı, göüslere dirilik ve sıkılık kazandırmada olabildiince etkili bir yöntemdir.  Souk suyun dolaımı hızlandırıcı ve cildi gerici tesiri vardır. Bundan baka, dokuları sıkılatırır, üst derinin elastikiyetini artırır ve cildin vakitsiz gevemesini engeller. Du veya banyonuzu bitirdikten sonra, çıkmadan, birkaç dakika göüslerinize dairesel hareketlerle souk du tutun. Soukluk derecesi dayanabildiiniz kadar olmalı; hiçbir zaman buz gibi su tutmayın. Bu masajı yapan

Hidro-masaj aletleri de var; dilerseniz onları da kullanabilirsiniz (örnein: clarins/model bust).

Egzersiz ve Spor

Egzersiz ve spor göüs salıı ve güzelliinde çok etkili bir yöntemdir.

Spor olarak, bilhassa yüzme ve su jimnastii en çabuk sonuca ulaabileceklerinizdir. ayet göüsleriniz büyükse jogging ve iddet içeren sporlardan sakının. spor yaparken ideal bir sutyen giymeyi unutmayın.

Göüs güzellii için öneri edilen egzersizlerde ise esas amaç sırt ve pazı kaslarının kuvvetlendirilmesidir.

– Egzersiz – 1

Diz ve ellerinizi yere koyun (emekler gibi) sırtınızı ve baınızı dik tutun. Bacaklarınızı kalça seviyenize dek havaya kaldırıp çapraz hale getirin.  Dirseklerinizi bükerek gövdenizi yere doru indirin. Bir kaç saniye bekleyip ilk pozisyonunuza dönün. Tıpkı hareketi 20 kez tekrarlayın.

– Egzersiz – 2

Yere uzanın. Omuzlarınız yerle tamamen temas etsin. Bacaklarınızı havaya kaldırıp çapraz hale getirin. Kollarınızı önce vücudunuza paralel biçimde yana uzatın, sonra dümdüz ve gergin olarak yukarı kaldırın ve ellerinizi birletirin. Bir kaç saniye bekleyip ilk pozisyonunuza dönün. Tıpkı hareketi 20 kez tekrarlayın.

– Egzersiz  – 3

Bada kurarak oturun.  Omuzlarınızı gevek tutun.  Kollarınızı göüs seviyesine getirip avuçlarınız iç içe gelecek biçimde ellerinizi birletirin. Bütün gücünüzle avuçlarınızı birbirine doru itin.  Bir kaç saniye bekleyip geveyin. Tıpkı hareketi 20 kez tekrarlayın.

Bakım rünleri

Deri salıının göüslerinizin dirilik ve sıkılıı ile direkt ilikili olduunu unutmayın ve göüslerinizi nemlendirici bir krem ile her gün tertipli olarak nemlendirin.  Nemlendirici olarak vücut için hazırlanmı nemlendiricileri kullanabilirsiniz.

Eer bütçeniz olanak salıyorsa, özel olarak hazırlanmı göüs bakım ürünlerini tercih edin. Bu ürünler nemlendirmenin yanısıra, sıkılatırıcı etkinler de içeriyor.

Tavsiye ettiimiz ürünler;

– Energibuste

Lancôme

– Fermete buste

Elancyl

– Gel buste

Clarins

– Bust’up

Biotherm