Gölcük tabiat parkı, ısparta ili sınırları içerisinde, ehir merkezine 12 km mesafede bulunuyor.  evresi aaçlarla kaplı bir krater gölü olan gölcük gölünün etrafı 150-300 metreyi bulan volkanik küllü tepelerle çevrili.  Göl kıyısı, piknik için çok ideal. gölcük gölü ve çevresi 1991 yılında tabiat parkı ilan edilmi.

Nasıl gidilir  Neler yapılır

Gölcük tabiat parkı’na ulamak için önce ısparta’ya gelmeniz gerekiyor. Isparta’ya kara veya havayoluyla ulamanız çok kolay. Bölgeye dier kentlerden tertipli otobüs seferleri var. Bundan baka süleyman demirel havaalanı da havayolu ile ulaımı salıyor.  Isparta’ya geldikten sonra gölcük tabiat parkı buraya yalnızca 12 km mesafede.

Sezonu

Nisan – Ekim ayları arası gölcük tabiat parkı’nı ziyaret için en ideal dönemdir.

Bitki rtüsü ve Habitat

Gölcük tabiat parkı’nda görülen aaç çeitleri arasında karaçam, kızılçam, akasya, mee ve sedir sayılabilir. Dier bitkiler arasında kermes meesi, laden, tesbih, akçakesme ve maki türü çalılar bulunur. burada karılaılan hayvan çeitleri ise porsuk, tilki, tavan, ahin, keklik, güvercin, bıldırcın, sazan, gümübalıı, yılan, kamlumbaa ve kurbaadır.

evre Yöreler

Eirdir,  Manavgat,  Antalya,  Yazılı kanyon tabiat parkı

Nerede Kalınır

Tabiat parkı içerisinde çadır ve karavanla konaklama olanakları bulunuyor.  ayet otelde kalmayı tercih edecek olursanız buraya en yakın merkez olan antalya’da konaklayıp, bölgeye günübirlik olarak gelebilirsiniz. Bundan baka düzenlenen turlardan birine katılıp, çevredeki dier doal ve tarihi deerleri kefedebilirsiniz.