Göbek eriten diyet!

Eer belirli bir bölgenizden (basen, göbek…) zayıflamak istiyor fakat bunu baaramıyorsanız umutsuzlua dümeyin. Böyle bir istei ancak özel diyetlerle gerçekletirebilirsiniz.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de salayacak özel bir program vereceiz. Ancak öncelikle u noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21′inci günün sonunda müthi incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik hareketi

Dizlerimiz bitiik ve ayaklarımız birbirine paralel ekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akam ellier kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, ya dokusunu harekete geçirir ve yaların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere salam basıp süratli bir ekilde saa ve sola doru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir ekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların ekillenmesi ve göbein erimesini salar.

Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmü olan dier taraftaki dizimize doru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlatırmaya çalııyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra dier taraftaki ayaımızı ve kolumuzu deitiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doru olan kasları çalıtırmak için yararlıdır.

Haftanın tek günleri bunları yiyin

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaıı bal, 10 damla limon konacak).

Sabah sporu: 35 – 40 dakika tempolu yürüyü yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoraftaki gibi 15-20 dakika spor.

Du: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yaı, kekik yaı, biberiye yaı, melisa yaı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeil elma, 1 adet sert eftali

Ara : 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

le: 1 porsiyon ızgara tavuk (derisiz), bol rokalı yeil salata (taze soanlı).

Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi.

Ara(saat 17.30): 1 adet yeil elma.

Akam : 4-5 kaık zeytinyalı fasulye (az yalı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece : 1 bardak ekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yapraı karıım çayı içilecek.

Yasaklar
– Kolalı, ekerli içecekler

– Kızartma

– Hayvansal katı yalar (tereyaı, kaymak, yalı arküteriler, yumurtanın sarısı, yalı süt ürünleri, yalı etler, tavuk – balık derisi, tam yalı süt)

– Alkol (özellikle bira)

– Beyaz un

– Beyaz eker

– Doum kontrol hapları

– Aırı gündüz uykusu

– ikolata

– Yalı çerezler

– Cips

Zayıflatıcı çayı elinizden düürmeyin

Bir su bardaı için 1-2 adet avakado yapraı, 1 çay kaıı yeil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaıı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında eker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akam mümkün olduunca erken yenilecek. Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktıınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.