Testler hepimizin zamanında çok korktuu özellikle üniversite girilerinden yakından tanııp akraba bile olduumuz bazen 4 bazen de 5 ıklı soru canavarlarıdır.imdi sizlere daha dorusu bu testlere yeni alıan arkadalarımıza bazı tavsiyelerde bulunacaız.

Test özümündeki Püf Noktalar:
1. Bir konuyla ilgili soruları çözmeden önce o konuyu iyi örenmelisiniz. Soru çözerek de örenip örenmediinizi kontrol etmi olursunuz.
2. Amaç SSde baarılı olmak ise SS niteliine uygun sorular çözmelisiniz.
3. Soruları kendinize zaman tanıyarak çözün. ünkü gerçek sınav sadece bilginizi deil bilgi kullanma hızınızı da ölçmektedir.Bu yüzden 180 soru için 180 dakika süre tanınmaktadır.
4. Her sorunun size sınavda sorulabileceini düünerek yanıtlamaya çalıın. özemediiniz veya yanlı çözdüünüz sorunun mutlaka doru çözümünü örenin.
5. Soruyu çok fazla okuyarak zihninizi karıtırmayın.
6. Soruyu çözmenizi salayacak soru metninde yer alan önemli kelimelerin altını çizin.
7. Her gün belirli miktarda soru çözmeye çalıın. Soru çözmek sizde bir alıkanlık olsun.
8. Soru kökünü ve soru paragrafını anlamadan ıkları okumaya balamayın. nce size verilenleri ve sizden istenenleri iyi belirleyin. Bu sizin cevabı daha kısa sürede ve daha doru bir ekilde bulmanızı salayacaktır.
9. Bütün ıkları okumadan doru olduuna inandıınız ıkkı iaretlemeyin. ünkü bazı sorular sizden en doru cevabı bulmanızı ister.
10. İki cevap da birbirine benziyorsa, cevap, büyük ihtimalle ikisi de deildir. İki ık birbirinin zıttaysa, bunlardan biri dorudur.
11. Yanlı olduuna kesin emin olmadıkça, ilk tahminde bulunduunuz cevabınızı deitirmeyin.
12. Doru çözdüünüzden emin olmadıınız soru ve sorular varsa o soruya hemen deil de birkaç tane soru çözdükten sonra bakın.
13. Yanlı çözdüünüz sorulardan ötürü ümidinizi kaybedip karamsarlıa dümeyin. ünkü her yanlı çözdüünüz soru ayet doru çözümünü örenirseniz sizin için bir kazançtır.
14. özemediiniz soruları düünerek stres yapmayın. Her örencinin çözemeyecei sorular mutlaka çıkar.
15. Uzun paragraftan oluan soruları uzun soru zordur yargısında bulunarak o soruyu okumadan geçmeyin. Paragraf sorularının en önemli özellii cevabının paragrafın içinde gizli olmasıdır.
16. Paragraf sorularında önce soru kökünü okursanız paragrafı daha kolay ve kısa sürede anlarsınız. Bu ise soruyu daha çabuk çözeceiniz anlamına gelir.
17. Doru cevaba daha kısa sürede ulamak istiyorsanız yanlı olduuna inandıınız ıkları hemen eleyin. Kalan ıklar üzerine düünün.
18. Sayısal sorularda ilemleri mutlaka kaleminizi kullanarak yapın.
Kaynak:www.uzmanportal.com